طرز تهیه بستنی نیتروژنی

0 77

طرز تهیه بستنی نیتروژنی

بستنی نیتروژنی بستنی جدید و نوظهوری است که همانطور که از اسمش پیداست با استفاده از نیتروژن مایع تولید می شود. بستنی نیتروژنی بستنی لوکسی می باشد که طرفداران خاص خودش را دارد. این بستنی ضرر ندارد و شما می توانید آن را تست کنید. این بستنی کاری جدید و بسیار جالب است که بعد از خوردن آن بخار سرد جذابی از دهان خارج می شود. امیدوارم از خوردن بستنی نیتروژنی در کنار دورهمی هایتان لذت کافی را برده باشید و مجددا این بستنی خوشمزه را تست کنید. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه بستنی نیتروژنی آشنا شوید.

طرز تهیه بستنی نیتروژنی

مواد لازم:

انواع میوه های مورد نظر

خامه

بیشتر بخوانید

طرز تهیه کیک رنگین کمان

طرز تهیه کراکت سیب زمینی

طرز تهیه لازانیا بدون فر

طرز تهیه پنه آل پولو

شیر

کاکائو

نیتروژن مایع

طرز تهیه:

میوه هایی با طعم و ذائقه دلخواه خود انتخاب کنید تا با مخلوط کردن این میوه ها همراه شیر، خامه و کاکائو، ترکیب یکنواختی به دست بیاید. سپس با افزودن نیتروژن مایع (با دمای منفی ۱۹۶ درجه سانتی گراد) به این ترکیب، باعث یخ زدن آن و ایجاد بافتی شبیه به بستنی در ترکیبی که با طعم های دلخواه درست شده است، می شود.

کاربرد نیتروژن:

نیتروژن در حالت عادی، نوعی گاز خنثی است که هیچ اثر مضری برای بدن انسان ندارد و هوایی که تنفس می کنیم هم از مقدار زیادی نیتروژن یا ازت تشکیل شده است. نیتروژن در صنایع غذایی، به چند روش استفاده می شود. یک روش استفاده از آن این است که به شکل گاز در پاکت های مواد غذایی از جمله چیپس و پفک، تزریق می شود همچنین در قوطی روغن های مایع چون کاملاً از روغن پر نمی شوند، در فضای خالی بالای آن ها، یک قطره از نیتروژن مایع تزریق می شود که به سرعت تصعید می شود و بلافاصله اکسیژن را خارج می کند و بعد هم عملیات دربندی روغن انجام می گیرد.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.