طرز تهیه بورانی کاهو

0

طرز تهیه بورانی کاهو

بورانی کاهو یک پیش غذای اصیل ایرانی و خوشمزه است که از ترکیب سبزیجات پخته شده و ماست تهیه می‌شود، ضمن اینکه از این غذا در ترکیه و برخی کشور‌های مدیترانه استفاده فراوانی می‌شود، از انواع بورانی‌های متداول، بورانی بادمجان، بورانی اسفناج، بورانی لبو، بورانی کدو سبز و … می‌باشد که با طرز تهیه آن‌ها در مطالب سایت آشنا شدید. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه بورانی کاهو آشنا شوید.

طرز تهیه بورانی کاهو

مواد لازم بورانی کاهو:

کاهو خرد شده: به مقدار کافی

نمک: به مقدار کافی

فلفل: به اندازه کافی

موسیر: مقداری

بیشتر بخوانید

طرز تهیه ماکودا یا کتلت مراکشی

طرز تهیه ته چین کشمش و لپه

طرز تهیه خورش ناردون

نعناع خشک شده: مقداری

پونه خشک شده: مقداری

ظرف مناسب

طرز تهیه بورانی کاهو:

برای تزیین روی کار قسمت سفید و سفت وسط برگ کاهو رو جدا کردم. با هر کدام از نصف برگ به حالتی که با خیار و هویج ورقه شده گل درست میکنیم؛ گل درست کردم. با خلال دندان گل ها رو فیکس کردم تا باز نشن.

امیدوارم لذت برده باشید.

نوش جان.

نکات طلایی طرز تهیه بورانی:
  • برای هرچه خوشمزه‌تر شدن انواع بورانی‌، بهتر است به بورانی بادمجان، سیر تازه، به بورانی اسفناج نعناع و گل سرخ و به بورانی کدو حلوایی، کمی شکر و زعفران اضافه کنید.
  • ماست و خیار نیز نوعی بورانی سرد است که توصیه می‌شود برای هر چه خوشمزه‌تر شدنش از شوید، نعناع خشک و کمی گردو استفاده شود.
  • هر ماستی را برای هر بورانی‌ نباید استفاده کرد زیرا طعم ماست در حاصل کار انواع بورانی تأثیر بسیاری خواهد داشت. به طور مثال بهتر است به بورانی اسفناج، ماست موسیر و به بورانی بادمجان، ماست خامه‌ای و به بورانی لبو، ماست شیرین بزنید تا طعم آن منحصر به فرد شود.
  • کدو حلوایی را باید کاملاً بپزید و با کمی کره تفت دهید سپس به صورت پوره درآورید و برای تهیه بورانی مورد استفاده قرار دهید.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.