طرز تهیه بیسکویت شطرنجی

0

طرز تهیه بیسکویت شطرنجی

بیسکویت شطرنجی یکی از شیرینی های خشک خوشمزه می باشد. برای میل کردن در کنار چای عصرانه اوقاتی لذت بخش را برای شما به همراه می آورد، چه بسا که بیسکویت عصرانه از نوع خانگی و با روش خود شما باشد تا لذت چای عصرانه را دو برابر کند. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه بیسکویت شطرنجی آشنا شوید.

طرز تهیه بیسکویت شطرنجی

مواد لازم:

کره: 1 لیوان (225 گرم)

شکر: 1 لیوان

تخم مرغ: 1 عدد

وانیل: 1 قاشق چای خوری

آرد: 2 و 2/3 لیوان

نمک: 1/4 قاشق چای خوری

بیشتر بخوانید

طرز تهیه کنسرو لیمو (Preserved lemon)

طرز تهیه حلوا کاسه شیرازی به دو روش

طرز تهیه حلوا زرد شیرازی

طرز تهیه مرغ نمکی چینی

بیکینگ پودر: 1/2 قاشق چای خوری

پودر کاکائو یا پودر قهوه: مقداری

ظرف مناسب

هم زن

طرز تهیه بیسکویت شطرنجی خانگی:

ابتدا آرد، نمک و بکینگ پودر را در ظرفی بریزید و مخلوط کنید. سپس از صافی عبور داده و کنار بگذارید. بعد یک لیوان کره نرم شده را با یک لیوان شکر داخل کاسه هم زن بریزید و برای چند دقیقه مخلوط کنید. سپس وانیل را افزوده و یک عدد تخم مرغ داخل مواد بشکنید و مجدد هم بزنید تا یکدست شود. در این مرحله مخلوط آرد را در چند مرحله به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا خمیری یکدست و صاف درست شود، خمیر را به دو قسمت مساوی تقسیم کرده و به یکی از خمیرها کمی پودر کاکائو یا پودر قهوه اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تا خمیر قهوه ای رنگ شود.

خمیرها را در یک کاغذ روغنی بپیچید و آن را برای 3 ساعت در یخچال نگهداری کنید تا کاملا سفت شود. سپس آن را از یخچال بیرون آورده و حدود 10 دقیقه زمان دهید سپس هر خمیر را به اندازه 6 گلوله یکسان به اندازه های دلخواهتان آماده کنید. هر گلوله را به شکل استوانه درآورده و کناره ها را کمی فشار دهید تا حالت مربعی پیدا کنید سپس خمیرها را یک درمیان یکی سفید و یکی قهوه ای کنار هم قرار داده و کمی فشار دهید تا به هم بچسبند. ردیف بالایی را با رنگ مخالف شروع کنید تا به شکل شطرنجی درآید ، قطر خمیرها و تعداد ردیف ها کاملا سلیقه ای است و میتوانید به اندازه دلخواهتان آن را بچینید.

انتهای کار:

در نهایت اطراف خمیر را صاف کنید تا به شکل یک مکعب منظم درآید سپس آن را داخل کاغذ روغنی بپیچید و برای 3 ساعت در یخچال بگذارید تا سفت شود. بعد از این مدت زمان خمیر را به ضخامت حدود 0/5 سانت برش زده و در سینی فری که با کاغذ روغنی کاور شده بچینید و برای 10 دقیقه و با دمای 190 درجه بپزید.

امیدورم لذت برده باشید.

نوش جان.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.