طرز تهیه بیسکویت قالبی

0

طرز تهیه بیسکویت قالبی

بیسکویت قالبی یک نوع شیرینی فانتزی و خوشمزه می باشد که از محبوبیت بالایی در بین طرفدارانش برخوردار است. در صورتیکه از رویال آیسینگ برای تزیین بیسکویت قالبی استفاده می شود نیاز به سفیدهٔ تخم مرغ نیست. باید توجه داشت که رویال آیسینگ پس از پخته شدن خمیر استفاده شود. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه بیسکویت قالبی آشنا شوید.

طرز تهیه بیسکویت قالبی

مواد لازم:

کره: 100 گرم

شکر یک بار الک شده: 50 گرم

زرده تخم مرغ: 1 عدد

بیشتر بخوانید

طرز تهیه کنسرو لیمو (Preserved lemon)

طرز تهیه حلوا کاسه شیرازی به دو روش

طرز تهیه حلوا زرد شیرازی

طرز تهیه مرغ نمکی چینی

پودر بادام یک بار الک شده: 30 گرم

آرد سه بار الک شده: 100 گرم

وانیل: اندکی

سفیده تخم مرغ یا رویال آیسینگ برای تزیین: سفیده یک تخم مرغ یا رویال آیسینگی که با یک سفیده تهیه شده

طرز تهیه:

قبل از انجام هر کاری کره را از یخچال بیرون آورده و اجازه دهید تا به دمای محیط برسد. در این میان 30 گرم بادام را داخل غذاساز پودر کرده و الک کنید. 100 گرم آرد را برای سه مرتبه الک کرده و کنار بگذارید. کره را که حالا به دمای محیط رسیده و نرم شده داخل کاسه همزن بریزید و بزنید تا باز شود. سپس شکر را افزوده و مجدد مخلوط نمایید تا رنگ آن روشن شده و حالت کرم پیدا کند. در مرحله بعد وانیل و یک عدد زرده تخم مرغ را افزوده و هم بزنید تا مواد یکدست و پفدار شود. در این مرحله پودر بادام را اضافه کنید و مواد را مجدد هم بزنید تا حدی که یکدست شود. در ادامه آرد را در چند مرحله افزوده و مواد را مخلوط کنید تا خمیر یکدست شود.

خمیر بدست آمده را در یک کیسه قرار داده و برای حدود 30 دقیقه در یخچال نگهداری کنید. بعد از نیم ساعت خمیر را روی یک سطح آرد پاشی شده قرار داده و با وردنه باز کنید تا به ضخامتی حدود 4 میلی متر برسد. خمیر را با قالب های دلخواه برش زده و داخل سینی فری که با کاغذ روغنی پوشانده شده بچینید. روی بیسکویت ها سفیده تخم مرغ بمالید و برای یک ربع با دمای 170 الی 180 درجه بپزید.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.