طرز تهیه ترحلوا زعفرانی

0

طرز تهیه ترحلوا زعفرانی

ترحلوا زعفرانی یکی از حلواهای بسیار خوشمزه و لذیذ می باشد. این حلوا مخصوص آذربایجان هستش و در مراسمات خاص طبخ می شود. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ترحلوا زعفرانی آشنا شوید.

طرز تهیه ترحلوا زعفرانی

مواد لازم:

آرد سفید: ۲ پیمانه
آرد برنج: ۱ پیمانه
بیشتر بخوانید

طرز تهیه بورانی کدو حلوایی

طرز تهیه آش عباسعلی

طرز تهیه آش ترخینه

طرز تهیه خورش ترشی گورما

شکر: ۲ پیمانه
روغن مایع: ۱ و نیم پیمانه
پودر هل: ۱ قاشق غذا خوری
زعفران دم کرده غلیظ: ۳-۴ قاشق غذا خوری
گلاب: ۱/۲ پیمانه
آب: ۱ و نیم پیمانه
پودر نارگیل و پودر گل سرخ: به مقدار لازم

طرز تهیه:

ابتدا آب و شکر رو روی حرارت میذاریم تا بجوش بیادوقتی جوشید زیر آن را خاموش می کنیم و زعفران و گلاب را به آن اضافه می کنیم و اجازه میدهیم تا خنک شود. در این فاصله روغن را در ماهیتابه میریزیم وآرد سفید الک شده را به آن اضافه می کنیم و با حرارت ملایم تفت می دهیم (البته با قاشق چوبی )مدام باید تفت دهیم تا یکنواخت سرخ بشه. بعد از ۲۰دقیقه آردبرنج را به آرد سفید اضافه می کنیم و به تفت دادن ادامه میدهیم تا ۱۵دقیقه دیگر هم با هم کاملا تفت خورده و آماده شود بعد از روی حرارت برمیداریم و پودر هل رو بهش اضافه می کنیم اجازه می دهیم تا کمی خنک شود.
بعد موقع اضافه کردن شربت به آرد سرخ شده است که کم کم وبه آرامی شربت را میریزیم در این مرحله باید مواظب باشیم که بیش از حد شربت نریزیم چون حلوا شل میشود، البته این حلوا از اسمش معلومه که نرم و ترد هستش، وقتی حلوا در یک جا جمع شد آماده است در این مرحله حلوا را به دلخواه خودتون قالب زده و تزیین کنید.
نکته طلایی:
  • راز طعم بی نظیر وبافت ترد وپوک مانند این حلوا در تفت دادن آرد و اضافه کردن شربت به اندازه است.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.