طرز تهیه ترشی اسپانیایی

0

طرز تهیه ترشی اسپانیایی

ترشی اسپانیایی یکی از انواع ترشی های خوشمزه بین المللی است که اصالت آن متعلق به اسپانیا می باشد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ترشی اسپانیایی آشنا شوید.

طرز تهیه ترشی اسپانیایی

مواد لازم ترشی اسپانیایی:

زیتون: ۱ پیمانه

ذرت: ۱/۲ پیمانه

هویج بزرگ: ۲ عدد

فلفل دلمه ای رنگی: ۲ عدد

شکر: ۱ قاشق غذاخوری

روغن زیتون بدون بو: ۱ فنجان

سرکه سفید: ۱/۲ فنجان

سیاه دانه: ۱ قاشق غذاخوری

نمک و فلفل سیاه: به مقدار کافی

اپریکا و فلفل قرمز: به مقدار کافی

طرز تهیه ترشی اسپانیایی:

برای تهیه ترشی اسپانیایی خوشمزه ابتدا زیتون ها را به خوبی می شوییم، سپس هسته های زیتون را با هسته گیر خارج می کنیم. در ادامه زیتون ها را به صورت اسلایس شده (حلقه ای) خرد می کنیم و داخل یک کاسه بزرگ می ریزیم. در این مرحله هویج را به همراه فلفل دلمه ای به صورت نگینی خرد می کنیم و به همراه کنسرو ذرت به کاسه حاوی زیتون اضافه می کنیم. حالا مواد را به آرامی کمی مخلوط می کنیم تا به صورت یکدست با هم ترکیب شوند. در این مرحله سرکه سفید را به همراه سیاه دانه، روغن زیتون، شکر و مقداری نمک، فلفل سیاه، فلفل قرمز و پاپریکا داخل یک کاسه مناسب ترکیب می کنیم تا با هم یکدست شوند، سپس به کاسه حاوی مواد ترشی اضافه می کنیم.

حالا یک ظرف شیشه ای درب را می شوییم و به خوبی خشک می کنیم، سپس ترشی را داخل شیشه می ریزیم و یک لایه پلاستیک روی درب شیشه قرار می دهیم و درب آنرا محکم می بندیم، به صورتی که هیچگونه هوایی وارد ظرف نشود. در این مرحله ترشی را به مدت ۱۰ تا ۱۴ روز در جای خشک و خنک قرار می دهیم تا آماده شود. توجه داشته باشید که طعم این ترشی ملایم است و اگر دوست دارید ترش تر باشد می توانید مقداری سرکه سفید را کمی بیشتر بگیرید.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.