طرز تهیه ترشی انار به سه روش

0

طرز تهیه ترشی انار

ترشی انار یکی از ترشی های خوشمزه و محبوب ایرانی است که علاوه بر اینکه طعم و عطر بسیار خوبی دارد برای تزیین غذا نیز بسیار مناسب است. انار علاوه بر اینکه بسیار خوش خوراک و مفرح است دارای خواص بسیار زیادی نیز برای بدن است. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ترشی انار آشنا شوید.

طرز تهیه ترشی انار

مواد لازم ترشی انار:

چغندر قرمز: ۵۰۰ گرم

انار دانه شده: ۱ کیلو گرم

سرکه: ۱ لیوان بزرگ

آب انار: ۱ لیتر

سیاه دانه: ۲ قاشق غذا خوری

گلپر: ۱ قاشق غذا خوری

گشنیز: ۲ قاشق غذا خوری

فلفل قرمز خشک شده: ۱ قاشق چای خوری

نمک: نصف قاشق غذا خوری

طرز تهیه ترشی انار:

ابتدا دانه های انار را در یک ظرف مناسب بریزید و به اندازه نصف قاشق غذاخوری نمک به انارها اضافه کنید. اگر ظرف حاوی انارها درب دارد درب آن را بگذارید و اگر درب ندارد یک سلفون روی درب آن بکشید و به مدت ۶ ساعت اجازه دهید مخلوط دانه های انار و نمک در فضای محیط بمانند تا انارها نرم شوند. اکنون چغندر قرمز را به همراه چند لیوان آب داخل یک قابلمه مناسب بریزید و روی حرارت قرار دهید تا لبوها به طور کامل بپزند. سپس قابلمه را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید لبوها سرد شوند. پس از سرد شدن لبوها پوست شان را بگیرید. پس از اینکه پوست لبو را گرفتید آن را رنده کنید و کنار بگذارید. یک ظرف مناسب انتخاب کنید (ظرف از جنس مس یا آلومینیوم نباشد) و سرکه انار را به همراه آب انار داخل آن بریزید سپس روی حرارت قرار دهید تا مخلوط سرکه و آب انار به جوش بیایند.

پس از اینکه ۵ دقیقه از جوشیدن مخلوط سرکه و آب انار گذشت لبوی رنده شده و مخلوط دانه های انار و نمک را به قابلمه اضافه کنید. پس از گذشت ۳ دقیقه قابلمه را از روی حرارت بردارید و بگذارید محتویات قابلمه سرد شوند. پس از اینکه ترشی سرد شد فلفل قرمز خشک شده را به همراه تخم گشنیز، سیاه دانه و گلپر با آسیاب پودر کنید و به ترشی اضافه کنید. سپس ترشی را در یک ظرف درب بسته قرار دهید و در یخچال قرار دهید. پس از گذشت ۱۰ روز ترشی قابل استفاده است.

مواد لازم ترشی انار با لبو:

لبوی پخته و رنده شده: ۵۰۰ گرم

بیشتر بخوانید

طرز تهیه کتلت عدس

طرز تهیه کتلت لوبیا چشم بلبلی

طرز تهیه شامی لوبیا چشم بلبلی

طرز تهیه کتلت طلایی

دانه انار: ۱ کیلو گرم

آب انار: ۱ لیتر

سرکه انار یا سرکه لبو یا سرکه انگور: ۱ لیوان

پودر گلپر: ۱ قاشق غذاخوری

پودر گشنیز: ۲ قاشق غذاخوری

سیاه دانه: ۲ قاشق غذاخوری

پودر فلفل قرمز: ۱ قاشق چایخوری

نمک: به مقدار لازم

طرز تهیه:

انار را دانه کرده و با اندازه ۱/۲ قاشق غذاخوری به آن نمک اضافه می کنید. دانه های انار و نمک را به مدت ۵ تا ۶ ساعت در ظرف در بسته ای نگهداری کنید تا نرم شوند. لبو را شسته و با پوست بپزید. بعد از پخت پوست آن را بگیرید و وقتی سرد شد آن را رنده کنید. داخل ظرف سرکه و آب انار بریزید و به مدت ۵ دقیقه بجوشانید. دقت کنید که ظرف مورد نظر مسی یا آلومینیومی نباشد. لبو و دانه های انار را اضافه کنید تا دو دقیقه بجوشند. بعد از روی حرارت بردارید و زمان دهید تا سرد شود. بعد از سرد شدن ادویه ها را اضافه کنید و در ظرف دربسته در یخچال بگذارید. این ترشی بعد از یک هفته قابل استفاده است.

مواد لازم ترشی انار با لبو و سیب:

لبو: ۵ عدد

سیب: ۳ عدد

انار: ۲ عدد

سرکه: به میزان لازم

شکر: به میزان دلخواه

طرز تهیه:

لبوی خام را پوست کنده و رنده کنید. سرکه به میزانی اضافه کنید که روی لبو را بگیرد. لبو و سرکه را روی حرارت ملایم گذاشته و اجازه دهید بجوشد تا شکلی شبیه حالت مارمالاد حاصل شود. سیب را پوست کرده و رنده کنید و به لبو جوشیده شده اضافه کنید. سپس شکر را به میزان دلخواه اضافه کنید. شیرینی این ترشی سلیقه ای است برخی آن را خیلی ترش و برخی شیرین تر میل می کنند. پس شکر را کم کم اضافه کنید و کمی که جوش خورد مزه کنید. اگر طبق ذائقه شما هنوز ترش بود می توانید شکر بیشتری اضافه کنید. این مخلوط را کنار گذارید تا سرد شود. انار را دان کنید. بعد از سرد شدن مخلوط بالا، دانه انار را بصورت خام اضافه کنید. بگذارید چند روزی در شیشه در بسته بماند تا مواد ترشی مزه ها را به هم داده و در اصطلاح جا بیفتد.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.