طرز تهیه ترشی بلغاری

0

طرز تهیه ترشی بلغاری

ترشی بلغاری یکی از ترشی های خوشمزه و خوش طعم و محبوب می باشد. ترشی گذاشتن یکی از فرایندهای نگهداری طولانی مدت تره‌بار است که خوراکی مورد نظر را درون محلول آب نمک یا سرکه با پی‌اچ پایین و دارای حالت اسیدی قرار می‌دهند. اگر ماده خوراکی خود دارای آب کافی باشد، تنها افزودن نمک برای ساختن ترشی بس است. فرایند ترشی گذاشتن برای نگهداری از مواد خوراکی و بهره‌گیری از آن‌ها در بیرون از فصل برداشت به‌وجود آمد. ترشیجات در بین خانواده های ایرانی طرفداران زیادی دارند بنابراین اکثر خانم های ایرانی به صورت سنتی انواع ترشیجات را تهیه می کنند تا در فصل زمستان به مصرف برسانند. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ترشی بلغاری آشنا شوید.

طرز تهیه ترشی بلغاری

مواد لازم:

فلفل دلمه ای: ۴ عدد

سرکه: به مقدار لازم

آب جوش: به مقدار لازم

بیشتر بخوانید

طرز تهیه کتلت طلایی

طرز تهیه سس براق فرانسوی (سس آینه ای)

طرز تهیه سوپ برنج به ده روش

طرز تهیه سوپ مراکشی

ظرف مناسب ترشی

سیر: به اندازه کافی

طرز تهیه ترشی بلغاری:

اول دلمه های رنگی را پس از شستن و خشک کردن کباب کنید (روی شعله پخش کن بگذارید تا کباب شوند). بعد از کبابی کردن وقتی فلفل ها گرم بودن ۱۰ دقیقه داخل نایلون فریزر ریخته درش را ببندید تا عرق کند و پوستش راحت تر جدا شود سپس چند حبه سیر بسته به مزاجتان مقدارش دست خودتان است بکوبید یا ریز رنده کنید. بعد یه لایه فلفل دلمه و یه لایه سیر تا اخر ادامه بدین بعد به نسبت دو به یک سرکه و آب جوشیده را باهم مخلوط کنید یه کم نمک و فلفل اضافه کنید و بریزید روی فلفل ها در بطری های شیشه ای درش را ببندید و در یخچال قرار دهید بعد از چهار روز آماده خوردن است.

خواص ترشی:
  • سرکه استفاده شده در ترشی به خصوص سرکه سیب، قند خون را کاهش می دهد.
  • یکی از مواد مفیدی که در تهیه ترشی بکار می روند، سبزیجات و میوه جات هستند که خواص تغذیه ای فراوانی دارند. در تهیه ترشیجات از حرارت استفاده نمی شود بنابراین خواص تغذیه ای آنها حفظ می شود.
  • ترشی جات جزو مهمترین غذاهای تخمیر شده هستند. غذاهای تخمیر شده با متعادل کردن میزان اسید معده و باکتری های روده به دستگاه گوارش بدن کمک می کنند و باعث می شوند روده مواد مغذی بیشتری را جذب کند.
  • مصرف ترشیجات به مقدار بسیار کم در کاهش چربی خون موثر است.

امیدوارم در کنار خانواده و عزیزانتان لذت برده باشید.

نوش جان.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.