طرز تهیه ترشی بندری به سبک جدید

0

طرز تهیه ترشی بندری

ترشی بندری یکی از ترشی های سنتی و قدیمی ایرانی است که اصالت آن متعلق به جنوب کشور است. ترشی بندری به دلیل اینکه در تهیه آن از ادویه ها و طعم دهنده های بسیاری استفاده می شود علاوه بر اینکه طعم خاص و بسیار خوبی دارد عطر و بوی مطبوعی نیز دارد. با مواد لازم ذکر شده در این دستور می توانید برای تست، مقدار کمی ترشی بندری تهیه نمایید. در صورتی که می خواهید ترشی بیشتر یا کمتری تهیه کنید کافیست که مقدار مواد لازم را ضرب یا تقسیم کنید. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ترشی بندری آشنا شوید.

طرز تهیه ترشی بندری

مواد لازم:

تمر هندی: ۱ بسته

موسیر: ۵۰ گرم

هویج: ۳ عدد

خیار: ۳ عدد

رب انار ترش: ۱ لیوان

بادمجان متوسط: ۳ عدد

سیر: ۱ بوته

کرفس: ۳ شاخه

بیشتر بخوانید

طرز تهیه کیک خرمایی به دو روش

طرز تهیه براونی قهوه ای

طرز تهیه کیک خیس شکلاتی

گل کلم: ۱ کیلو گرم

فلفل سبز ریز: ۵۰ گرم

سیب زمینی ترشی: ۵۰۰ گرم

ادویه ترشی: ۲ قاشق سوپ خوری

گوجه فرنگی کال: ۵ عدد

آب گوجه فرنگی غلیظ: ۱ لیوان

سبزی معطر: ۱ لیوان

طرز تهیه:

فلفل های سبز قلمی را با کمی سرکه و نمک بجوشانید تا نرم شود. تمرهندی را درون ظرفی ریخته و مقداری سرکه روی آن بریزید. به طور کامل هم زده، آن را درون صافی بریزید و هسته های آن را جدا کنید. گوجه فرنگی ها را به صورت نگینی خرد کنید. هویج ها و سیب زمینی ها و سیرها را پوست بکنید و ریز خرد کنید. برگ های کرفس را جدا کنید و آنها را به اندازه هویج ها خرد کنید. خیارها را (بدون پوست گرفتن ) خرد کنید و در صافی بریزید، مقداری نمک روی آن بپاشید و ۳ – ۲ بار بشویید، ریشه ها و قسمت های زاید آن را بگیرید و به صورت درسته یا ریز شده استفاده کنید. بوته های گل کلم را از هم جدا کنید و به طور کامل ریز کنید. سبزی های معطر خرد شده ترشی را با تمامی مواد بالا مخلوط کنید.

بادمجان ها را با پوست یا بدون پوست به صورت دلخواه به شکل حبه قند خرد کرده، با کمی سرکه بجوشانید تا نرم شود. به همان صورت که داغ است به بقیه مواد اضافه کنید و به طور کامل مخلوط کنید. ادویه ترشی، رب انار، آب گوجه فرنگی غلیظ شده، تمرهندی رقیق شده و سرکهرا به مخلوط اضافه کنید. مخلوط آماده شده را درون ظرف مخصوص ترشی ریخته، سرکه را به آن اضافه نموده تا روی آن را بپوشاند. نمک را به میزان دلخواه به ترشی اضافه نمایید ( طرز تهیه ترشی بندری )

” استفاده از مقدار بیشتری نمک در صورتی که شور نشود، مدت و کیفیت نگهداری ترشی را بیشتر خواهد کرد “

( منبع: بخش آشپزی ویکی ناب )

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.