طرز تهیه ترشی عربی

0

طرز تهیه ترشی عربی

ترشی عربی بسیار زیبا و خوش رنگ و خوش طعم است و هماندم که در سفره گذاشته می شود در یک چشم برهم زدنی به سفره رنگ و لعاب فوق العاده ای می دهد. ترشی گذاشتن یکی از فرایندهای نگهداری طولانی مدت تره‌بار است که خوراکی مورد نظر را درون محلول آب نمک یا سرکه با پی‌اچ پایین و دارای حالت اسیدی قرار می‌دهند. اگر ماده خوراکی خود دارای آب کافی باشد، تنها افزودن نمک برای ساختن ترشی بس است. فرایند ترشی گذاشتن برای نگهداری از مواد خوراکی و بهره‌گیری از آن‌ها در بیرون از فصل برداشت به‌وجود آمد. ترشیجات در بین خانواده های ایرانی طرفداران زیادی دارند بنابراین اکثر خانم های ایرانی به صورت سنتی انواع ترشیجات را تهیه می کنند تا در فصل زمستان به مصرف برسانند. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ترشی عربی آشنا شوید.

طرز تهیه ترشی عربی

مواد لازم ترشی عربی:

بادمجان: نیم کیلو گرم

شلغم: نیم کیلو گرم

کلم قمری: نیم کیلو گرم

لبو: نیم کیلو گرم

بیشتر بخوانید

طرز تهیه کتلت عدس

طرز تهیه کتلت لوبیا چشم بلبلی

طرز تهیه شامی لوبیا چشم بلبلی

طرز تهیه کتلت طلایی

گل کلم: ۱ کیلو گرم

فلفل تند: طبق سلیقه

سیر یا موسیر: مقداری

سرکه و نمک: به میزان لازم

سیاه دانه، گلپر، زردچوبه، زیره، تخم گشنیز: از هر یک، ۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

بادمجان را با پوست حبه حبه خرد کرده و با نمک و زردچوبه و سرکه می پزیم تا قدری که نرم شود. لبو را با آب می جوشانیم و بعد دمکن میگذاریم تا دم کشیده و آرام آرام بپزد. به غیر از بادمجان و لبو، بقیه مواد خام هستند. همه مواد را حلقه حلقه یا خلالی کرده و همه را با هم مخلوط می کنیم. ادویه و سرکه و نمک را رویش میریزیم و در ظرفی ریخته و درش را می بندیم. پس از حدود ۱۰ _ ۱۵ روز ترشی آماده است.

خواص ترشی:
  • سرکه استفاده شده در ترشی به خصوص سرکه سیب، قند خون را کاهش می دهد و بعد از صرف غذا سبب کند کردن جذب کربوهیدرات ها شده و از افزایش قند خون جلوگیری می کند.
  • یکی از مواد مفیدی که در تهیه ترشی بکار می روند، سبزیجات و میوه جات هستند که خواص تغذیه ای فراوانی دارند. در تهیه ترشیجات از حرارت استفاده نمی شود بنابراین خواص تغذیه ای آنها حفظ می شود.
  • ترشی جات جزو مهمترین غذاهای تخمیر شده هستند. غذاهای تخمیر شده با متعادل کردن میزان اسید معده و باکتری های روده به دستگاه گوارش بدن کمک می کنند و باعث می شوند روده مواد مغذی بیشتری را جذب کند.
  • مصرف ترشیجات به مقدار بسیار کم در کاهش چربی خون موثر است.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.