طرز تهیه ترشی فلفل سبز

0

طرز تهیه ترشی فلفل سبز

ترشی فلفل سبز یکی از انواع ترشی های خوشمزه و مجلسی ایرانی است که علاوه بر اینکه طعم بسیار خوبی دارد، مانند ترشی کلم قرمز برای سفره آرایی و تزیین غذاها نیز مناسب می باشد. این ترشی بر خلاف دیگر ترشی های ایرانی در همه فصل ها مورد استفاده قرار می گیرد. با مقدار موادی که در این دستور قرار گرفته است می توانید یک شیشه ترشی فلفل سبز تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری ترشی فلفل سبز تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ترشی فلفل سبز آشنا شوید.

طرز تهیه ترشی فلفل سبز

مواد لازم:

سیر: ۶ حبه

ترخون: ۳ شاخه

نمک: به اندازه کافی

فلفل سبز تازه: ۵۰۰ گرم

بیشتر بخوانید

طرز تهیه کدو پلو به دو روش

طرز تهیه سمنو

طرز تهیه ترشی با میوه های تابستانی

سرکه سفید: به اندازه کافی

شیشه ترشی: ۱ عدد

طرز تهیه:

ابتدا قابلمه ای انتخاب می کنیم و تا نصف قابلمه آب پر می کنیم و روی حرارت زیاد می گذاریم تا بجوشد. پس از به جوش آمدن ۴ قاشق غذاخوری نمک داخل آب می ریزیم و هم می زنیم تا نمک حل شود. سپس قابلمه را از روی حرارت بر می داریم و کنار می گذاریم تا سرد شود. فلفل ها را تمیز می شوییم و در آبکش قرار می دهیم. سپس فلفل های سبز را در داخل آب خنک قرار می دهیم و درب قابلمه را می گذاریم تا به مدت ۲۴ ساعت در مخلوط آب و نمک استراحت کنند، اینگونه تندی فلفل ها از بین می رود. پس از گذشت یک روز فلفل ها را در آبکش می ریزیم و با دستمال آب آن ها را خشک می کنیم.

چون رطوبت یا خیس بودن باعث کپک زدن ترشی می شود. سیرها را نیز پوست می گیریم و آبکش می کنیم و با دستمال خشک می کنیم. آن گاه فلفل ها را در شیشه قرار می دهیم به این صورت که ابتدا یک لایه فلفل کنار هم می چینیم.  سپس ۱ شاخه ترخون و ۲ عدد سیر نیز در روی لایه می گذاریم و همین طور لایه بعدی فلفل می چینیم و روی آن سیر و ترخون قرار می دهیم.این کار را ادامه می دهیم تا شیشه پر شود. بعد سرکه سفید را داخل شیشه می ریزیم تا جاییکه روی فلفل ها را کاملا سرکه بپوشاند و درب شیشه را محکم می بندیم تا هوا وارد آن نشود.

به مدت ۱۰ روز به ترشی فلفل سبز استراحت می دهیم تا در جای خشک و خنک آماده شود و همراه با غذاهای لذیذ نوش جان کنید.

امیدوارم لذت کافی را برده باشید.

نوش جان.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.