طرز تهیه ترشی فلفل به دو روش

0

طرز تهیه ترشی فلفل

ترشی فلفل بسیار لذیذ و ملس می باشد و سرشار از خاصیت است. فلفل تند از جمله گیاهان پر خاصیت و خوش طعم است که چاشنی خوبی در کنار وعده های غذایی ماست. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ترشی فلفل آشنا شوید.

طرز تهیه ترشی فلفل

مواد لازم:

فلفل سبز تند: ۵۰۰ گرم

سرکه: ۱ لیتر

سیر: ۱ بوته

بیشتر بخوانید

طرز تهیه حلوای ساده

طرز تهیه حلوای سه آرد

طرز تهیه حلوای شیره انگور

طرز تهیه حلوای تیره

نمک: به مقدار لازم

ترخون: به مقدار لازم

نعناع: به مقدار لازم

طرز تهیه ترشی فلفل روش اول:

سه قاشق نمک را داخل سه لیتر آب حل کنید و روی حرارت قرار دهید تا آب بجوشد و نمک کامل داخل آب حل شود فلفل ها را شسته و بعد از اینکه آب سرد شد فلفل ها را داخل محلول آب نمک قرار دهید و اجازه دهید که سه روز فلفل ها داخل آب نمک بمانند. بعد از سه روز فلفل ها را داخل آبکش ریخته و زمان بدهید تا کامل کامل خشک شوند. سیر را حبه حبه کرده و سبزیجات را نیز پاک کنید و تمیز بشویید. دقت کنید که تمامی مواد در همه ی ترشی ها باید کاملا خشک و بدون آب باشند چون حتی اگر ذره ای هم آب داخل شیشه ترشی بماند به مرور زمان باعث کپک زدن ترشی می شود. داخل یک ظرف شیشه ای در دار تمیز یک ردیف فلفل بچینید و باقی مواد را روی آن قرار دهید. همین لایه لایه گذاشتن مواد را تا زمانی که ظرف پر شود ادامه دهید بعد شیشه را با سرکه پرکرده و درب ظرف را محکم ببندید و در جایی خشک قرار بدهید بعد از پانزده روز ترشی آماده مصرف است.

طرز تهیه ترشی فلفل روش دوم:

فلفل های سالم را با همان کلاهکشان برای زیباتر شدن ظاهر ترشی تمیز بشویید و بعد از شستن روی یک پارچه ی خشک و تمیز پهن کنید تا آب آنها کامل گرفته شود برای هر پانصد گرم فلفل چهار یا پنج حبه سیر آماده کنید. داخل یک ظرف شیشه ای در دار تمیز و خشک، فلفل ها را لایه لایه بچینید و لابه لای آنها حبه های سیر به همراه سبزیجاتی که نام بردیم ( ترخون و نعناع ) را قرار بدهید. ظرف را با سرکه پر کنید به صورتی که سرکه کاملا لابه لای مواد و روی مواد را بپوشاند. درب ظرف را گذاشته و به مدت بیست روز آنرا در یک محیط خشک و خنک و به دور از تابش مستقیم خورشید قرار بدهید.

( منبع: بخش آشپزی ویکی ناب )

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.