طرز تهیه ترشی لیموترش مراکشی

0

طرز تهیه ترشی لیموترش مراکشی

ترشی لیموترش مراکشی مختص مراکش است که از عطر و بو و طعم خاصی برخوردار است. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ترشی لیموترش مراکشی آشنا شوید.

طرز تهیه ترشی لیموترش مراکشی

مواد لازم ترشی لیمو مراکشی:

لیموترش: نیم کیلو گرم
نمک، فلفل قرمز، میخک
آب جوشیده سرد شده

طرز تهیه ترشی لیموترش مراکشی:

بیشتر بخوانید

طرز تهیه کتلت طلایی

طرز تهیه سس براق فرانسوی (سس آینه ای)

طرز تهیه سوپ برنج به ده روش

طرز تهیه سوپ مراکشی

لیمو رو ۴ قاچ میکنن ولی تهش رو از هم جدا نمیکنن، خسته ها را جدا کردم که تلخ نشود. داخلش نمک دریا ( دانه درشت ) میریزن و بعد لیمو ها رو داخل شیشه استریل قرار میدن و داخلش عصاره چند لیمو رو با نمک و آب جوشیده سرد میریزن و درش رو بسته در جای خنک نگهداری میکنن و بعد از حدود دو الی ۳ هفته از این لیمو ها داخل غذاهای استفاده میکنن. در صورت تمایل داخلش از ادویه جات خاصی مانند میخک و یا فلفل یا تخم گشنیز هم میریزن. ضمنا گاهی لیمو ها رو داخل بلندر میکس میکنن و باهاش سس تهیه میکنن. امیدوارم از طرز تهیه ترشی لیموترش به سبک مراکش لذت کافی را در کنار خانواده و عزیزانتان برده باشید. نوش جان.

نکات طلایی:
  • در فرهنگ های مختلف یکی از هنر های آشپزی، نگهداری مواد و فراوری اوناست که سس ها رو نیز شامل میشه. در فرهنگ مراکشی نگهداری و فرآوری لیموترش در داخل نمک و آب نمک بسیار مرسومه.
خواص ترشی:
  • سرکه استفاده شده در ترشی به خصوص سرکه سیب، قند خون را کاهش می دهد و بعد از صرف غذا سبب کند کردن جذب کربوهیدرات ها شده و از افزایش قند خون جلوگیری می کند.
  • یکی از مواد مفیدی که در تهیه ترشی بکار می روند، سبزیجات و میوه جات هستند که خواص تغذیه ای فراوانی دارند. در تهیه ترشیجات از حرارت استفاده نمی شود بنابراین خواص تغذیه ای آنها حفظ می شود.
  • ترشی جات جزو مهمترین غذاهای تخمیر شده هستند. غذاهای تخمیر شده با متعادل کردن میزان اسید معده و باکتری های روده به دستگاه گوارش بدن کمک می کنند و باعث می شوند روده مواد مغذی بیشتری را جذب کند.
  • مصرف ترشیجات به مقدار بسیار کم در کاهش چربی خون موثر است.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.