طرز تهیه ترشی گل کلم

0 51

طرز تهیه ترشی گل کلم

طرز تهیه ترشی گل کلم

طرز تهیه ترشی گل کلم

ترشی در فصل سرد یکی از خوشمزه ترین چاشنی هاست که سر سفره ها به ما چشمک می زند. یکی از این ترشی های خوشمزه فصل سرد، ترشی گل کلم است که از پر طرفدارترین ترشی هاست. در صورتی که شما تجربه بیشتری در تهیه کردن ترشی گل کلم به دست آوردید، می توانید بعدها مواد ترشی را طبق سلیقه خود کم و زیاد کنید. در ادامه با ویکی ناب همراه باشید.

مواد اولیه:

گل کلم: ۱ عدد

هویج: ۵۰۰ گرم

فلفل تند: ۵ عدد

سیب زمینی ترشی: ۵۰۰ گرم

سرکه: به میزان لازم

ترخون: به میزان لازم

بیشتر بخوانید

طرز تهیه آش شلغم به سبک مجلسی

طرز تهیه سوپ ذخیره شده به دو روش

طرز تهیه آبگوشت به چهارده روش

طرز تهیه سوپ اسفناج به چهار روش

گلپر: به میزان لازم

نمک: به میزان لازم

طرز تهیه:

در ابتدا پس از شستشو و خشک کردن تمامی سبزیجات، ابتدا گل کلم ها را به اندازه دلخواه خرد می کنیم. توجه داشته باشید زیبایی این ترشی به اندازه گل کلم ها خیلی بستگی دارد و اگر خیلی درشت و یا خیلی ریز خرد شوند روی زیبایی ترشی تاثیر می گذارند. سپس پوست هویج ها را می گیریم و به صورت حلقه ای خرد می کنیم. در ادامه سیب زمینی ترشی را نیز پوست می گیریم و با اندازه مناسب خرد می کنیم. اگر از ترخون تازه استفاده می کنید آن را ساطوری کنید و روی مواد ترشی بریزید. اگر از ترخون خشک استفاده می کنید آن را با دست خرد کنید و روی مواد ترشی بریزید. مواد ترشی را داخل ظرف بزرگی می ریزیم و پودر گلپر را نیز به آن اضافه می کنیم. خوب مواد را مخلوط می کنیم تا گلپر به تمام مواد ترشی برسد. حالا مواد ترشی را به همراه فلفل تند داخل شیشه مناسب می ریزیم و روی مواد ترشی مخلوطی از سرکه و نمک می ریزیم تا حدی که روی تمام مواد را سرکه بگیرد.

ترشی را در جای مناسب قرار دهید. تا حدود ۱۵ روز وقت لازم است تا ترشی شما آماده مصرف شود.

نکات لازم:

قرمز شدن رنگ ترشی

در این ترشی می توانیم مواد دیگری نیز اضافه کنیم تا هم روی رنگ آن تاثیر بگذاریم و هم روی مزه اش. مثلا برخی دوست دارند رنگ ترشی که درست می کنند قرمز باشد. برای این منظور مقداری لبو بگیرید و داخل ترشی بریزید.

ترشی گل کلم فوری

شما می توانید ترشی گل کلم را به صورت فوری تهیه نمایید به صورتی که دو ساعت پس از تهیه آماده مصرف سشود. برای این منظور مواد ترشی را داخل سرکه بریزید و بگذارید با سرکه بپزند. مواد ترشی نباید بیش از حد بپزند تا خیلی نرم نشوند.

( منبع: کتاب آشپزی و شیرینی پزی صدف، سهیلا محمد زاده )

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.