طرز تهیه ترشی گوجه سبز به دو روش

0

طرز تهیه ترشی گوجه سبز

ترشی گوجه سبز یکی از انواع ترشی های مورد علاقه در داخل سفره های ما ایرانی ها می باشد. ترشی گوجه سبز را می توانید به آسان ترین شیوه ممکن تهیه کنید. بعضی افراد گمان می برند که با ترشی کردن گوجه سبز خواص آن کاهش می یابد در حالی که اینطور نیست و خواص میوه جات حتی در هنگام ترشی کردن آنها حفظ می شود. گوجه سبز خواص بسیاری دارد، از جمله: در سلامت روده، در سلامت چشم، در دیابت، در پاکسازی بدن، در محافظت از صفرا و کبد و در هضم غذا تاثیر مثبتی دارد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ترشی گوجه سبز آشنا شوید.

طرز تهیه ترشی گوجه سبز

مواد لازم ترشی گوجه سبز با شکر:

گوجه سبز: ۱ کیلو گرم

سرکه: ۲ پیمانه

دارچین: ۱ قاشق چای خوری

شکر: ۲۰۰ گرم

طرز تهیه ترشی گوجه سبز:

در ابتدا سرکه و شکر و دارچین را روی حرارت ملایم گذاشته تا چند جوش بزند. سپس گوجه ها را بشویید و بعد در ظرف بریزید، بعد از خنک شدن آن را درون ظرفی مناسب بریزید. درب ظرف را بسته و در جای خنک نگهداری کنید. بعد از ۱۰ روز ترشی آماده است.

بیشتر بخوانید

طرز تهیه حلوای ساده

طرز تهیه حلوای سه آرد

طرز تهیه حلوای شیره انگور

طرز تهیه حلوای تیره

مواد لازم ترشی گوجه سبز با نمک:

گوجه‌سبز: ۱ کیلو‌گرم

سرکه: نیم لیتر

نمک: ۱ قاشق چای‌خوری

نعناع یا ترخون: ۱ دسته

طرز تهیه گوجه سبز با نمک:

ابتدا گوجه‌سبز‌ها را بشویید و دم آن‌ها را بگیرید و اجازه دهید کاملا خشک شوند. کف ظرف استریل‌شده را در صورت تمایل با مقداری نعناع یا ترخون بپوشانید و گوجه‌سبز‌ها را روی آن بریزید. سرکه و نمک را بجوشانید و پس از خنک شدن روی گوجه‌ سبز‌ها بریزید تا جایی که کاملا سطح آن‌ها را بپوشاند. سپس مجددا یک لایه ترخون بریزید و درب شیشه را محکم ببندید. ظرف حاوی ترشی را در جای خنک قرار دهید. پس از گذشت ۲ هفته ترشی آماده است.

احتیاط‌های لازم در مصرف گوجه سبز:

گوجه سبز مقادیر زیادی اگزالات دارد و با تجمع در سیستم کلیوی بدن باعث ایجاد سنگ‌های ادراری می‌شود. از این رو توصیه می‌شود همراه با خوردن گوجه‌سبز، آب بنوشید تا مانع از ناراحتی‌های کلیوی شود. نمک جزء لاینفک میوه‌های تابستانی به ویژه گوجه‌سبز است. این درحالیست که مقدار نمکی که معمولا با هر وعده گوجه‌سبز مصرف می‌شود نسبت به نیاز روزانه ما به نمک (۱ قاشق چای خوری در روز) بسیار بیشتر است. لذا، در مصرف نمک احتیاط لازم را مبذول نمایید.

( منبع: بخش آشپزی ویکی ناب )

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.