طرز تهیه ترشی گوجه فرنگی به دو روش

0 35

طرز تهیه ترشی گوجه فرنگی

ترشی گوجه فرنگی، یکی از انواع ترشی های مورد علاقه در داخل سفره های ما ایرانی ها می باشد. ترشی گوجه فرنگی را می توانید به آسان ترین شیوه ممکن تهیه کنید. بعضی افراد گمان می برند که با ترشی کردن گوجه فرنگی خواص آن کاهش می یابد در حالی که اینطور نیست و خواص میوه جات حتی در هنگام ترشی کردن آنها حفظ می شود. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ترشی گوجه فرنگی آشنا شوید.

طرز تهیه ترشی گوجه فرنگی

مواد لازم ترشی گوجه فرنگی با گوجه:

گوجه فرنگی ریز و سفت: ۱ کیلوگرم

نمک و نعناع خشک: به مقدار کافی

سرکه: ۱ لیوان

آب جوشیده و سرد شده: ۲/۵ لیوان

طرز تهیه:

بیشتر بخوانید

طرز تهیه ترشی زالزالک

طرز تهیه ترشی خرما

طرز تهیه ترشی آجیلی

طرز تهیه ترشی ازگیل

در ابتدا روی حرارت، داخل یک قابلمه آب و سرکه و نمک را با هم بجوشانید. سپس گوجه ها را خوب شسته و روی یک پارچه ی تمیز پهن کنید تا کاملا خشک شوند. پس از خشک شدن گوجه ها و سرد شدن محلول آب و نمک و سرکه، یک ظرف شیشه ای تمیز و مناسب انتخاب کرده و گوجه ها را داخل آن بچینید و نعنا را روی آنها بریزید. در نهایت سرکه و آب و نمک را اضافه کنید تا جایی که کاملا روی مواد را بپوشاند سپس درب ظرف را محکم ببندید.

” به مدت ده روز در مکانی خشک و دور از نور آفتاب نگهداری کنید “

مواد لازم ترشی گوجه فرنگی با آب گوجه:

گوجه فرنگی ریز و سفت: ۱ کیلوگرم

نمک و نعناع خشک: به مقدار کافی

سرکه: ۱ لیوان

آب جوشیده و سرد شده: ۲/۵ لیوان

طرز تهیه:

گوجه‌ها را بشویید و در مخلوط کن بریزید و آن را به آب گوجه تبدیل کنید یا گوجه ها را بجوشانید و آب آنها را از صافی رد کنید. سرکه را به آن اضافه کنید و حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه آن را بجوشانید و بگذارید سرد شود. تمام مواد ترشی را ریز خرد کنید. همه مواد خرد شده را در ظرفی بریزید و بعد آب گوجه، سرکه، ادویه‌ها و رب را به آن اضافه و مخلوط کنید.

( منبع: کتاب آشپزی و شیرینی پزی صدف، سهیلا محمد زاده )

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.