طرز تهیه ترشی گیلاس به دو روش

0

طرز تهیه ترشی گیلاس

ترشی گیلاس یک ترشی خوشمزه است که آن را می‌توانید در فصل تابستان تهیه کنید. طرز تهیه ترشی گیلاس نیز مانند دیگر ترشی‌ها ساده است. ترشی یک چاشنی خوشمزه است که در اکثر سفره‌های ایرانی و حتی خارجی وجود دارد. ترشی را با انواع میوه‌ها، صیفی‌جات و سبزیجات می‌توان درست کرد. یکی از انواع ترشی‌های خوشمزه که در فصل تابستان می‌توانید درست کنید، ترشی گیلاس است. به این ترتیب می‌توانید تا مدتی طولانی از طعم و خواص گیلاس بهره‌مند شوید. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ترشی گیلاس آشنا شوید.

طرز تهیه ترشی گیلاس

مواد لازم ترشی گیلاس با نمک:

گیلاس سفت و درشت: ۱/۵ کیلو گرم

فلفل سفید: به مقدار لازم

ترخان: ۱ بسته کوچک

سرکه: به مقدار لازم

نمک: به میزان کافی

طرز تهیه ترشی گیلاس با نمک:

بیشتر بخوانید

طرز تهیه حلوای تخم مرغ

طرز تهیه رولت حلوا مجلسی

طرز تهیه حلوای هویج

طرز تهیه حلوا زعفرانی

در ابتدا گیلاس ها را بشویید. توجه داشته باشید که دم گیلاس ها را نچینید. آب گیلاس ها را خوب بگیرید و با چند شاخه ترخان و چند دانه فلفل سفید درون ظرف شیشه ای بچینید. سرکه را با قدری نمک بگذارید تا چند جوش بزند، بعد از سرد شدن داخل مواد ریخته به طوری که سطح ترشی را بپوشاند. دو روز بعد سرکه را خالی کرده، با سرکه تازه جوشانده شده، مخلوط کرده و بعد از سرد شدن درون ظرف بریزید. درب ظرف را بسته و پس از دو هفته مصرف کنید.

مواد لازم ترشی گیلاس با شکر:

گیلاس: ۱ کیلو

شکر سفید : ۳ قاشق غذاخوری

سرکه : ۱/۵ لیتر

فلفل سیاه یا سفید درست : ۱۰ عدد

برگ بو و رزماری تازه: به مقدار لازم

آب ساده : یک استکان

طرز تهیه ترشی گیلاس با شکر:

ابتدا گیلاس را شسته و دم آن را بگیرید و روی پارچه ای پهن کنید تا خشک شود. سپس گیلاس را داخل شیشه ریخته و لابه لای آن برگ بو، رزماری و فلفل بگذارید.
آب را با شکر بجوشانید تا قوام آید سپس سرکه را بیفزایید. شربت به دست آمده را ۱۰ دقیقه دیگر جوشانده سپس آن را از روی حرارت بردارید تا کمی ولرم شود. مایع را روی میوه بریزید، در شیشه را طوری ببندید که هوا داخل آن نفوذ نکند. پس از ۱۰ روز ترشی قابل استفاده است.

( منبع: بخش آشپزی ویکی ناب )

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.