طرز تهیه ته چین با گوشت

0

طرز تهیه ته چین با گوشت

نام این غذا با ته چین های معروف یکی است اما طریقه طبخ آن متفاوت است و بیشتر شبیه قابلی پلو افغان ها تهیه می شود. ته‌چین یک غذای ایرانی است که از مخلوط برنج، انواع گوشت (مرغ متداول‌تر است)، ماست، تخم مرغ و زعفران فراوان درست می‌شود. ته‌چین در بین غذاهای ایرانی به خاطر شکل و فرم زیبایش از جمله غذاهای رسمی و مناسب مهمانی‌هاست، که از دو بخش تشکیل شده‌است: اول قشر کلفت تَه‌دیگ زعفرانی که مقداری گوشت یا مرغ پخته در آن قالب‌گیری شده‌است. دوم چلو سفید که روی تَه‌دیگ ریخته می‌شود و هنگام کشیدن غذا زیر تَه‌دیگ یا کنار آن قرار می‌گیرد و در واقع مکمل آن است. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ته چین با گوشت آشنا شوید.

طرز تهیه ته چین با گوشت

مواد لازم:

برنج: ۴ پیمانه

گوشت گوسفند: ۴۰۰ گرم

سیب زمینی متوسط: ۲ عدد

بیشتر بخوانید

طرز تهیه خورش ناردون

طرز تهیه خورش ترش واش

آلو و هویج: هر کدام ۲۰۰ گرم

نمک: به مقدار لازم

زردچوبه: به مقدار لازم

ادویه پلویی: به مقدار لازم

طرز تهیه:

با ما همراه باشید تا با طرز تهیه ته چین گوشت آشنا شوید. ابتدا برنج را به صورت آبکش می پزیم. بعد از آبکش کردن برنج ، گوشت را که از قبل با ادویه مخلوط کرده ایم به همراه آلو لا به لای برنج در داخل قابلمه می ریزیم و سیب زمینی و هویج را روی برنج می گذاریم. شعله زیر قابلمه را کم می کنیم و صبر می کنیم تاخوب دم بکشد. غذای ما آماده سرو کردن است. امیدوارم از سرو ته چین گوشت در کنار خانواده و عزیزاتان لذت کافی را برده باشید و مجددا ته چین گوشت را با دستور تهیه ما آماده کنید و در کنار خانواده و عزیزانتان لذت کافی را ببرید. نوش جان.

نکته طلایی:
  • بخش چلو سفید قابل حذف است و در سالن‌های غذاخوری اغلب ته‌چین را به همان صورت قشر تَه‌دیگ درست می‌کنند، اگرچه در خانه‌ها این روش کمتر معمول است.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.