طرز تهیه ته چین مرغ

طرز تهیه ته چین مرغ

0 103

طرز تهیه ته چین مرغ

طرز تهیه ته چین مرغ

طرز تهیه ته چین مرغ

ته چین مرغ یک غذای ایرانی بسیار لذیذ است که مورد علاقه ایرانیان می باشد و در عین حال یک غذای مجلسی محسوب می گردد. در ادامه با طرز تهیه ته چین مرغ با ویکی ناب همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر:

بیشتر بخوانید

طرز تهیه آش آبغوره به سبک مجلسی

طرز تهیه آش آبلیمو به سبک مجلسی

طرز تهیه آش شلغم به سبک مجلسی

طرز تهیه سوپ ذخیره شده به دو روش

برنج آبکش شده ایرانی : به مقدار تعداد نفرات
روغن مایع : یک پیمانه
گلاب : یک پیمانه
زرشک تفت داده ده : یک پیمانه
زعفران آب شده : یک پیمانه
تخم مرغ کامل : دو عدد
ماست پرچرب : یک لیوان
تکه های مرغ پخته شده : ۴۰۰ گرم
نمک : به مقدار لازم
کره : ۲۵۰ گرم

طرز تهیه ته چین مرغ :

برای تهیه ته چین مرغ ابتدا تخم مرغ ها وکمی نمک و گلاب و زعفران آب شده را با چنگال یا همزن دستی کمی هم می زنیم. ماست را اضافه کرده و دوباره کمی هم میزنیم. نصف روغن مایع را اضافه می کنیم. و در نهایت برنج آبکش شده را اضافه می کنیم.
مخلوط را هم زده و به صورت یک دست در می آوریم. بقیه روغن مایع و مقداری کره داخل قابلمه مورد نظر می ریزیم و اجازه می دهیم کمی گرم شده و کره ذوب شود. نصف مخلوط ( برنج ماستی ) را داخل قابلمه می ریزیم و با پشت قاشق کمی فشرده می کنیم. حالا تکه های مرغ پخته شده را به همراه زرشک تفت داده شده (در صورت دلخواه ) روی لایه قبلی می ریزیم.
در نهایت نصف دیگر مخلوط ( برنج ماستی ) را روی مرغ میریزیم و با پشت قاشق کمی فشرده می کنیم. با پشت قاشق سطح برنج را صاف می کنیم و در قابلمه را می بندیم و حدود چهل دقیقه روی حرارت کم می گذاریم تا دم بکشد. پس از دم کشیدن شعله را زیاد می کنیم تا ته چین سرخ شود، فقط باید کاملا مراقب باشیم که نسوزد.
پس ازآماده شدن یک دیس روی قابلمه قرار داده و قابلمه را برمی گردانیم تا ته چین بصورت قالبی از درون قابلمه خارج شود. درنهایت روی آن را می توان با خلال پسته، خلال بادام و زرشک تزیین کرد.

طرز تهیه ته چین مرغ
  • به نحوه آموزش ته چین مرغ ویکی ناب چه امتیازی می دهید؟
  • به آموزش نحوه تهیه ته چین مرغ از منظر روان و ساده بودن چه امتیازی می دهید؟
5

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.