طرز تهیه جوجه کباب همراه با سس مخصوص

0 24

طرز تهیه جوجه کباب

جوجه کباب یکی از انواع کباب های خوشمزه و بسیار محبوب ایرانی است که علاوه بر اینکه دستور پخت آن بسیار آسان است خیلی سریع نیز آماده می شود. جوجه کباب از جمله غذاهایی محسوب می شود که دستورهای بسیار متنوعی دارد و تقریبا هر کَس برای طعم دار کردن گوشت مرغ برای خود روشی متفاوت دارد و از مواد متفاوتی استفاده می کند. مواد متداول برای طعم دار کردن جوجه کباب پیاز، زعفران و آبلیمو هستند. جوجه کباب انواع پخت مختلفی نیز دارد که از مهم ترین روش های پخت جوجه کباب می توان به جوجه کباب ذغالی و جوجه کباب تابه ای اشاره کرد. جوجه کباب ذغالی بیشتر برای بیرون از منزل و جوجه کباب تابه ای بیشتر در منزل تهیه می شود. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه جوجه کباب آشنا شوید.

طرز تهیه جوجه کباب

مواد لازم جوجه کباب:

مرغ متوسط: ۱ عدد

پیاز بزرگ: ۲ عدد

ماست چکیده: ۱۰۰ گرم

زنجبیل: یه تکه کوچک

روغن زیتون: ۲ قاشق غذاخوری

آبلیموی تازه: ۸ قاشق غذاخوری

زعفران دم کرده: ۱ قاشق غذاخوری (سلیقه ای)

بیشتر بخوانید

طرز تهیه مربای آلو زرد

طرز تهیه مربای شاه توت

طرز تهیه مربای سیب

نمک و فلفل سیاه: به اندازه کافی

طرز تهیه جوجه کباب:

ابتدا یک ظرف مناسب انتخاب کنید و پیازها را پس از گرفتن پوست به صورت خلالی در آن خرد کنید. مرغ را پس از شستشو به اندازه جوجه کبابی خرد کنید و به ظرف حاوی پیازها اضافه کنید. در ادامه آبلیمو را به همراه روغن زیتون، زعفران دم کرده، ماست چکیده، زنجبیل رنده شده و مقداری نمک و فلفل سیاه به ظرف حاوی پیاز و گوشت مرغ اضافه کنید و مواد را خوب مخلوط کنید تا به تمام نقاط گوشت مرغ برسند. پس از اینکه مواد را به خوبی مخلوط کردید درب ظرف را بگذارید و آن را به مدت ۴ ساعت در یخچال قرار دهید تا گوشت مرغ طعم دار شود.

پس از گذشت ۴ ساعت ظرف حاوی گوشت مرغ را از یخچال خارج کنید. در مرحله بعدی گوشت مرغ را سیخ کنید. برای این منظور قطعات متناسب با هم را در یک سیخ قرار دهید. مثلا قطعات استخوان دار که دیرتر پخته می شوند را در یک سیخ و قطعاتی که یکدست هستند را در سیخ دیگری قرار دهید. در این مرحله یک نکته دیگر را هم باید رعایت کنید و آن نکته این است که حتما خرده های پیاز را از روی تکه های گوشت مرغ جدا کنید سپس آنها را سیخ کنید. زیرا خرده های پیاز باقیمانده روی گوشت مرغ در هنگام کباب کردن خیلی سریع می سوزند و روی طعم کباب تاثیر می گذارند.

پس از اینکه سیخ کردن گوشت مرغ به اتمام رسید باید منقل را آماده کنید. توجه داشته باشید که حتما ذغال ها به صورت یکدست روشن شده باشند زیرا ذغال های خام علاوه بر زیانی که برای بدن دارند باعث می شوند کباب طعم دود بگیرد. پس از اینکه منقل آماده شد سیخ ها را روی منقل بچینید و به صورت متداوم بچرخانید تا گوشت به صورت یکدست کباب شود. در همین حین کره را ذوب کنید و با مقدار کمی زعفران دم کرده مخلوط کنید.

مواد لازم سس:

کره: ۵۰ گرم

طرز تهیه سس:

در ۲ دقیقه پایانی پخت کباب، ۲۵۰ گرم کره را در ظرفی آب کرده و سس کره را روی کباب ها بمالید. مالیدن مخلوط کره و زعفران باعث نرم شدن کباب ها و جلوگیری از خشک شدن آنها می شود. ضمن اینکه روی طعم و رنگ جوجه کباب نیز تاثیر مثبت می گذارد. در پایان پس از اینکه جوجه کباب آماده شد آن را به همراه نان یا برنج سرو کنید.

” برای ۴ نفر ”

( منبع: کتاب آشپزی و شیرینی پزی صدف، سهیلا محمدزاده )

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.