آشپزیحلوا

طرز تهیه حلوای برنجی

طرز تهیه حلوای برنجی

حلوا برنجی یکی از محبوبت ترین شیرینی های مردم شهر گالیکش استان گلستان می باشد که در نزدیکی و ایام عید درست کرده و از میهمانان خود پذیرایی می کنند. برای تهیه کردن این شیرینی خوشمزه نیاز به مواد خاصی ندارید، بدون فر حلوا برنجی خوشمزه را تهیه کنید کودکان عاشق این شیرینی می باشند و مناسب مهمانی نیز می باشد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه حلوای برنجی آشنا شوید.

طرز تهیه حلوای برنجی

مواد لازم:

آرد برنج: 1/2 لیوان

روغن مایع: 1/4 لیوان

شکر: 3/4 لیوان

آب: 3 لیوان

نشاسته ذرت: 1 قاشق غذاخوری

هل: 5 دانه

گلاب: 1/2 لیوان

زعفران دم کشیده: 1/4 لیوان

پودر دارچین: به میزان لازم (برای تزیین)

” برای 4 نفر “

روش تهیه حلوای برنجی:

مرحله اول

جهت تهیه حلوای برنجی در ابتدا یک قابلمه با قطر 20 سانتی متر را روی حرارت ملایم قرار داده سپس آرد برنج را تفت می دهیم. اما نباید در رنگ آن تغییری ایجاد شود. تنها بوی خامی آرد گرفته شود. مدام آرد را هم میزنیم. هنگامی که شکل آرد مانند دانه های پودر رخت شویی(به مراتب لطیف تر) شد، نصف لیوان روغن مایع بدون طعم را اضافه می کنیم و هم میزنیم. فقط باید آرد و روغن مخلوط شوند و نیازی به تفت خوردن نیست. اگر رنگ آرد تغییری کند، دیگر رنگ زرد حلوا را نخواهید داشت.

مرحله دوم

حال آرد و روغن را از حرارت برداشته، کمی که از حرارت افتاد آب را اضافه میکنیم و بر روی حرارت هم میزنیم تا آرد در آب حل شود. اگر دیدید که آرد شما گلوله گلوله شده است از یک صافی این محلول را عبور دهید. اگر آب جوش نیز موجود است زمانیکه روغن و آرد مخلوط شدند، آب جوش را به میزان 3 لیوان می ریزید و هم می زنید. دیگر آرد گلوله نخواهد شد. در ادامه از روی حرارت برداشته و شکر را اضافه می کنیم و بر روی حرارت قرار می دهیم و مدام هم میزنیم در این مرحله زعفران آب شده و هل خیس خورده را (که بهتر است درگلاب خیس داده شده باشد) اضافه می کنیم.

مرحله آخر

در پایان کار نشاسته را که با 1 قاشق غذاخوری آب سرد حل کرده ایم اضافه میکنیم و 5 دقیقه بر روی حرارت می گذاریم بماند. اگر می خواهید حلوای قالبی داشته باشید از 2 قاشق غذاخوری نشاسته استفاده کنید و کمی هم میزان ماندن بر حرارت را بیشتر کنید. حالا قالب های خود را چرب کنید. برای تنوع می توانید از رنگ غذا استفاده کنید، من از پودر قهوه و کاکائو استفاده کردم و سه رنگ و طعم متفاوت بدست آمد. این حلوا به راحتی در هر قالبی جا می گیرد و به آسانی هم خارج می شود. وقتی مایع حلوا گرم است در قالب ها می ریزیم.

بعد از چند ساعت در ظرف مورد نظر حلواهای برنجی خود را گذاشته با دارچین و مغز پسته تزیین کنید.

5/5 (2 نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا