طرز تهیه حلوای زنجبیلی

طرز تهیه حلوای زنجبیلی

0 82

طرز تهیه حلوای زنجبیلی

طرز تهیه حلوای زنجبیلی

طرز تهیه حلوای زنجبیلی

از حلوای زنجبیلی به عنوان یکی از شیرینی های سنتی ایران یاد می شود. حلوای زنجبیل دارای طبع گرم است و معمولا در فصول سرد سال دلچسب و مفید است. به همین دلیل با توجه به این که به فصول سرد سال نزدیک می شویم بر آن شدیم تا آموزش طرز تهیه حلوای زنجبیلی را برای شما همراهان ویکی ناب در وب سایت قرار دهیم.

مواد لازم جهت تهیه حلوای زنجبیلی

پودر قند: ۱ونیم پیمانه یا ۲۳۰ گرم
روغن جامد : ۱۰۰ گرم
پودر زنجبیل :۱۰ گرم
آرد :۳۵۰ گرم
کره: ۳۰ گرم

بیشتر بخوانید

طرز تهیه آش آبغوره به سبک مجلسی

طرز تهیه آش آبلیمو به سبک مجلسی

طرز تهیه آش شلغم به سبک مجلسی

طرز تهیه سوپ ذخیره شده به دو روش

طرز تهیه حلوای زنجبیلی

ابتدا پودر قند را الک کرده و با پودر زنجبیل و روغن با همزن برقی مخلوط کنید تا به صورت کرم رنگ شود. سپس آرد را در ماهیتابه ریخته و با حرارت ملایم تفت دهید تا خامی آرد گرفته شود و عطر و بوی آن به مشام برسد و باید حواستان باشد که رنگ آرد تیره نشود و رنگ خود را حفظ کند.

سپس از روی حرارت برداشته تا مقداری از گرمای آن گرفته شود و به صورت نیمه گرم درآید. حال مخلوط پودر قند و روغن را به آرد اضافه نمایید و هم بزنید و کره را نیز به صورت تدریجی به مواد اضافه نمایید و مخلوط کنید تا زمانی که مواد بدست آمده قابلیت شکل دهی و فرم دهی داشته باشد.

حلوای بدست آمده را در قالب هایی برای شکل دهی بریزید و با قاشق روی آنها را صاف کنید و در یخچال قرار دهید تا سرد شده و آماده شود. پس از نیم ساعت می توان حلوا را از یخچال درآورده و میل کرد. جهت تزئین روی حلوا می توانید مقداری پودر نارگیل یا پودر پسته بر روی حلوا بپاشید. از حلوای زنجبیلی در پاییز و زمستان می توانید به عنوان دسر در کنار چای در مهمانی ها استفاده کنید.

نکته: میتوان جهت خوشمزه تر شدن حلوا مقداری پودر هل یا زعفران دم کرده به همراه پودر زنجبیل در پخت حلوا استفاده کرد.

نحوه آموزش تهیه حلوای زنجبیلی
  • نحوه آموزش حلوای زنجبیلی
  • سبک بیان و روان و ساده بودن آموزش
5

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.