طرز تهیه حلوای سه رنگ به سبک مدرن

0 24

طرز تهیه حلوای سه رنگ

حلوای سه رنگ یکی از حلواهایی می باشد که افراد تمایل بیشتری به تهیه کردن آن دارند. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه حلوای سه رنگ آشنا شوید.

طرز تهیه حلوای سه رنگ

مواد لازم:

آرد: ۲ و ۱/۲ پیمانه

کره: ۱۰۰ گرم

پودر قند: ۱ و ۱/۲ پیمانه

هل سفید پودر شده: ۱ قاشق سوپ خوری

کاکائو: ۱ قاشق مرباخوری

طرز تهیه حلوای کرم و قهوه ای:

ابتدا آرد را تفت می دهیم در تابه تا حدی که بوی خامی آن از بین برود بعد کره را اضافه نموده و مجددا تفت می دهیم تا کره کاملا به خورد آرد برود بعد تابه را از روی گاز بر می داریم و پودر قند و هل پودر شده را به آن اضافه می کنیم تا پودر قند به خورد مواد برود و کاملا یک دست شود. در انتها حلوا را نصف کرده و نیمی از حلوا را با کاکائو مخلوط کرده و نیم دیگر همان رنگ خود حلوا که کرم رنگ است باقی بماند. دو رنگ حلوای ما آماده است.

طرز تهیه حلوای زعفرانی:

ابتدا آرد را در ظرفی ریخته و روی حرارت قرار می دهیم تا خوب تفت بخورد. سپس کره را به آن افزوده و مجددا بهم می زنیم وقتی کره خوب به خورد آرد رفت، آب و شکر را جداگانه مخلوط کرده و پودر هل و زعفران را نیز به آنها اضافه می کنیم و به مخلوط آرد و کره که روی حرارت می باشد اضافه می کنیم و بعد مقداری هم می زنیم تا آب جذب آرد شود و حلوا سفت شود. حلوای زعفرانی آماده است.

حالا ظرفی صاف مثل سینی را انتخاب کرده و ابتدا حلوای قهوه ای را در آن پهن کرده و خوب صاف می کنیم. بعد حلوای کرم رنگ را روی آن ریخته و صاف کرده و خوب فشار می دهیم. در انتها نیز حلوای زعفرانی را روی آن ریخته و پهن کرده و خوب صاف می کنیم و روی آن را با پودر نارگیل و پودر پسته می پاشیم و بعد از اینکه سرد شد به صورت دلخواه می بریم و در ظرف مورد نظر خودمان می چینیم و میل می کنیم.

( منبع: بخش آشپزی ویکی ناب )

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.