آشپزیحلوا

طرز تهیه حلوای شیر

طرز تهیه حلوای شیر

طرز تهیه حلوای شیر

حلوای شیر یکی دیگر از انواع حلوا های خوشمزه است. حلوای شیر را می توانید برای سفره های افطار ماه مبارک رمضان طبخ کنید. طرز تهیه حلوای شیر به راحتی در منزل امکان پذیر است و این حلوا را اغلب شیرازی ها در ماه مبارک رمضان طبخ می کنند. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه حلوای شیر آشنا شوید.

طرز تهیه حلوای شیر

مواد لازم :

آرد گندم یا آرد قنادی : 1 لیوان
شیر : 2 لیوان
شکر : 1/5 لیوان
گلاب : نصف لیوان
زعفران ده کرده نصف لیوان
کره : 1 قاشق غذا خوری

طرز تهیه حلوای شیر:

در ابتدا به آماده کردن شهد حلوا می پردازیم:

ابتدا شیر را داخل قابلمه می ریزیم. در مرحله دوم شکر را به شیر اضافه می کنیم. قابلمه را روی حرارت قرار می دهیم و وقتی شکر کاملا حل شد زعفران دم کرده را اضافه می کنیم. در مرحله بعدی گلاب را اضافه می کنیم و قبل از اینکه شیر بجوشد سریع حرارت را خاموش می کنیم.

حال به آماده کردن خود حلوا می پردازیم:

حالا آرد را در قابلمه ای جداگانه ریخته و روی حرارت کم تفت می دهیم تا بوی خامی آرد از بین برود. در این مرحله روغن را به آرد اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم. در مرحله آخر کره را به آرد اضافه می کنیم و چند دقیقه تفت می دهیم. حال شهد را که تقریبا ولرم شده ، کم کم به حلوا اضافه می کنیم و مرتب و خوب هم می زنیم. حلوا در حال غلیظ و سفت شدن است. دسته های قابلمه را می گیریم و مثل گهواره تکان می دهیم تا حلوا یه تکه بشود و به روغن بیافتد. حلوای خوشمزه آماده شد. آن را در دیس سرو کشیده و یک دست همه جای دیس پخش می کنیم و با قاشق یا چاقو روی آن نقش و نگار ایجاد می کنیم . هدف در واقع تزیین حلواست.

0/5

منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا