آشپزیحلوا

طرز تهیه حلوای هویج رولتی

طرز تهیه حلوای هویج رولتی

معمولاً یه پای ثابت سفره های رمضان و مراسم مذهبی حلواست. حلوا به شکل سنتی و با تزیین های مرسوم هم همیشه طرفدار داره ولی اگه دنبال یه ایده جدید برای سرو حلوا هستید میتونید رولت حلوا رو امتحان کنید. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه حلوای هویج رولتی آشنا شوید.

طرز تهیه حلوای هویج رولتی

مواد لازم:

” برای 12 نفر ”
هویج (خردشده): 500 گرم
آرد سفید: 125 گرم
شکر 200 گرم
گلاب: 2/3 پیمانه
روغن مایع: 100 گرم
پودر هل سبز: 1 قاشق مرباخوری
نان میکادو: 2 تا 3 عدد

طرز تهیه:

ابتداهویج هارا درظرف مناسب ریخته وباشیر یا آب کاملا میپزیم مقدارآن باید به حدی باشد که روی هویج ها را بگیرد وقتی کاملا پخت وشیر یا آب به خورد هویج ها رفت از روی حرارت برداشته ومیکس میکنیم باید کاملا به شکل پوره دربیاید سپس آرد را درظرفی دیگرکه بهتراست ماهیتابه باشد تا حرارت بهتربه آن برسد تفت میدهیم فقط باید خامی آردگرفته شود نباید تغییر رنگ دهدبعد از این مرحله آرد را از روی حرارت برداشته و هویج پوره شده را روی حرارت قرارمیدهیم حالا باید آردرا اضافه کرده کمی مخلوط کنیم سپس بقیه موادکه شامل شکر،گلاب،هل وروغن است رااضافه وکاملا مخلوط می کنیم بهتراست حرارت ملایم باشد تا مواد ته نگیرد آنقدرهم میزنیم تا روغنی که روی مواد ایستاده کاملا به خوردهویج برودحال نان میکادو راداخل یک سینی قرار داده وموادرا که بایدکاملا داغ باشد روی آن میریزیم حرارت موادباعث نرم شدن وانعطاف پذیری نان می شودکمی ازلبه ها راخالی گذاشته و موادرا روی نان پخش میکنیم سپس آن را رول کرده ودریخچال میگذاریم تا خنک شودوبعدآن را برش میدهیم برای تزیین میتوان از پودر نارگیل یاپسته استفاده کرد.

طرز تهیه حلوای موز

نکات طلایی:
  • لطفااز دیدن روغن اضافی روی مواد نترسید و همچنان به هم زدن ادامه دهیدتا روغن به خورد هویج برود، اگرهم کمی ازروغن باقی ماند آن را خالی کنید.
  • اگرمیخواهیدحلوا شیرین ترشود، میتوانید تا میزان 325 گرم شکر را زیادتر کنید.
  • برای زیباتر شدن مقداری از حلوا را در دست به شکل هویج درآورده و سر آن خلال پسته گذاشته و با چاقو چندشیار روی بدنه هویج ایجادکنید.
0/5 (0 نظر)

منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا