طرز تهیه حلوای پسته

0

طرز تهیه حلوای پسته

حلوا یکی از دسرهای متفاوت به حساب می آید که برای تزیین آن از پسته، گردو و… استفاده می شود. همان‌طور که می‌دانید حلوا از آرد گندم تهیه می‌شود. گندم نیز از دیرباز با آیین های سوگواری و غلبه روح بر پَلشتی مرگ در ارتباط بوده ‌است. در آیین های سوگواری بین‌النهرینی و زرتشتی، نان جزو چیزهایی است که به مردگان تقدیم می‌شد. نانی که از گندم پخته می‌شود. وجود روغن در پخت حلوا، ضمن آنکه دو جهان گیاهی و حیوانی را به هم پیوند داده، نشان‌دهنده وحدت و اتحاد کیهانی نیز هست. نوعی حلوا نیز در شهر بهبهان پخته می شود که با آرد برنج پخته می شود. در این نوع حلوا برنج خرد یا آرد شده را به همراه روغن، شکر، هل، گلاب پخت می کنند و پس از دم کشیدن برنج به قسمت های مخروطی شکل تقسیم و با دارچین تزیین می کنند و در ایام محرم بین عزاداران تقسیم می کنند. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه حلوای پسته آشنا شوید.

طرز تهیه حلوای پسته

مواد لازم حلوای پسته:

آرد: ۵۰۰ گرم

کره: ۲۵۰ گرم

روغن مایع: ۱۲۵ میلی لیتر

پسته پودرشده: ۱۰۰ گرم

هل: ۲ قاشق سوپ خوری

بیشتر بخوانید

طرز تهیه سوپ سم زدا به شش روش

طرز تهیه سوپ حریره

طرز تهیه سوپ جو قرمز

طرز تهیه سوپ زردک

رنگ سبز خوراکی: به میزان لازم

طرز تهیه حلوای پسته:

ابتدا پوست کدو و سیب ‏زمین ها را گرفته و خرد کنید و به همراه ۲ لیتر آب و مقداری نمک روی حرارت بگذارید تا پخته شود. بعد از ۳۰ دقیقه آن را با چرخ همه کاره یا گوشت کوب برقی له کنید. سپس در ظرفی جداگانه آرد را تفت دهید تا به رنگ طلایی شود و بعد کره را بیافزایید و در نهایت به مخلوط فوق افزوده و مقداری فلفل سیاه اضافه کنید و بعد از روی حرارت برداشته و خامه را افزوده و در ظرف مورد نظر سرو کنید.

حلوای پسته

مواد لازم شربت:

آب: ۵۰۰ میلی لیتر

شکر: ۵۰۰ گرم

طرز تهیه شربت حلوای پسته:

آب و شکر را در ظرفی ریخته روی حرارت ملایم قرار دهید تا شکر ذوب شود، سپس حرارت را بالا برده تا شربت چند جوش بزند، بعد از روی حرارت برداشته کنار بگذارید.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.