آشپزخانهحلوا

طرز تهیه حلوا برنجی گلستان

طرز تهیه حلوا برنجی گلستان

حلوای برنجی یکی از انواع حلواهای ساده و بسیار خوشمزه ایرانی است که با رسپی های متنوعی پخته می شود. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه حلوا برنجی گلستان آشنا شوید.

طرز تهیه حلوا برنجی گلستان

مواد لازم:

آب سرد: ۴ لیوان

آرد برنج: ۲ لیوان

شکر: ۱ لیوان

روغن مایع یا جامد: ۱/۳ لیوان

ظرف مناسب

روش تهیه حلوا برنجی گلستان

مرحله اول

برای تهیه حلوای برنجی لازم است که از آرد برنج خانگی استفاده شود. چون با آرد برنج کارخانه ای و آماده این حلوا کمی سفت می شود. آرد برنج تهیه شده در خانه را نباید زیاد آسیاب کنید تا دانه های ریز برنج در آرد بافت جذابی به آن بدهد.

مرحله دوم

برای تهیه این حلوا مانند حلواهای دیگر ابتدای کار، نیاز به تهیه شربت داریم. برای این کار، یک قابلمه مناسب برداشته و شکر و آب را درون آن می ریزیم و مخلوط می کنیم. سپس روی حرارت متوسط قرار می دهیم تا شکر حل شود.

مرحله سوم

وقتی که شهد شروع به جوشیدن کرد، حرارت را کم کنید و اجازه دهید تا ۱۰ دقیقه ریز بجوشد. بعد حرارت را خاموش کرده و کنار می گذاریم. اگر از روغن جامد استفاده می کنیم باید روغن را به مایع تبدیل کنیم.

مرحله چهارم

برای همین در یک تابه روغن جامد را بریزید و روی حرارت بسیار ملایم قرار دهید تا به طور کامل ذوب شود. سپس از روی حرارت بر می داریم. در ادامه آرد برنج را به آن اضافه کرده و روی حرارت متوسط رو به پایین قرار می دهیم.

مرحله پنجم

در این مرحله آرد برنج را به صورت مرتب هم می زنیم تا زمانی که بوی خامی آرد برود. ۱۰ دقیقه منتظر بمانید. در این مرحله حلوا سفید است.

مرحله ششم

اما اگر بخواهیم حلوا کمی خوشرنگ شود، لازم است زمان تفت دادن را تا ۳۰ دقیقه افزایش دهیم. بعد از این که آرد برنج به رنگ دلخواه رسید، حرارت را کم یا خاموش می کنیم. سپس شربت حلوا را یک جا یا در دو مرحله به آن اضافه می کنیم.

مرحله هفتم

سپس به صورت مرتب هم می زنیم تا گلوله ها باز شود و خمیر یکدست شود. از این جا به بعد نیاز به یک مچ و بازوی قوی است. آنقدر هم می زنیم تا به خوبی مخلوط شود و در تابه و روی حرارت متوسط رو به پایین ورز می دهیم. این کار باعث کشدار شدن حلوا می شود.

مرحله هشتم

همزدن و ورز دادن را ادامه دهید تا آب آن کشیده شود و به روغن بیفتد. ۱ ساعت منتظر بمانید. بعد از پخت حلوا را داغ داغ ورز می دهیم و در ظرف مورد نظر پهن می کنیم.

مرحله آخر

سپس با کف دست و حالت دورانی روی سطح آن را صاف می کنیم و حلوا را با گل محمدی و گردو تزیین می کنیم. در صورت تمایل می توانید در انتهای پخت، گردویی که خرد کرده اید یا کنجدی که تفت داده اید را هم به حلوا اضافه کنید. نوش جان.

۵/۵ (۱ نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا