طرز تهیه خمیر پیتزا به سبک ترکی

0

طرز تهیه خمیر پیتزا به سبک ترکی

خمیر پیتزا به سبک ترکی خمیری دلپذیر و خوشمزه می باشد. خمیر پیتزا به سبک ترکی برای درست کردن له معجون و بسیاری از غذاهای ترک دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه خمیر پیتزا به سبک ترکی آشنا شوید.

طرز تهیه خمیر پیتزا به سبک ترکی

مواد لازم:

آرد: ۵ پیمانه

خمیر مایه فعال: ۳ و ۱/۴ قاشق چای خوری

شکر: نصف قاشق چای خوری

بیشتر بخوانید

طرز تهیه حلوای گاجار

طرز تهیه حلوای اوماج

طرز تهیه حلوای ارده

طرز تهیه اسپرینگ رول حلوا

آب گرم (۴۵ درجه سلسیوس): ۱ پیمانه

نمک: ۲ قاشق چای خوری

روغن گیاهی: نصف پیمانه

آب: نصف پیمانه

طرز تهیه:

ابتدا در ۱ پیمانه آب مایه خمیر و شکر را با هم حل کنید. سپس روغن و نصف پیمانه آب را به مخلوط مایه خمیر اضافه کنید. سپس در کاسه ای آرد و نمک را با هم مخلوط کنید و سپس مخلوط مایه خمیر را داخل آرد بریزید و با دست هم بزنید. سپس روی سطح صافی مقداری آرد بپاشید و خمیر را روی آن قرار دهید و با دست خوب ورز دهید تا خمیر نرم شود و به دست نچسبد. سپس خمیر را هم به شکل توپ در بیاورید و در کاسه ای چرب قرار دهید و روی آن را با حوله ای خیس بپوشانید تا خمیر خشک نشود و در یک جای گرم  به مدت ۱ ساعت قرار دهید تا خمیر به اصطلاح ور بیاید و دو برابر شود.

بعد از یک ساعت ور آمدن خمیر آن را دوباره روی سطح آرد پاشی شده قرار دهید و کمی آن را ورز دهید تا گاز خمیر خالی شود. سپس آن را به ۱۰ چانه  تقسیم کنید و هر قسمت را به شکل توپ در بیاورید. خمیر ها را پهن کنید و با وردنه دایره ای  به قطر ۲۵ سانتی متر و  نازک باز کنید. امیدوارم از خوردن پیتزای مورد نظر خوشمزه تان با خمیر پیتزا به سبک ترکی در کنار خانواده و عزیزانتان لذت کافی را برده باشید و مجددا خمیر پیتزا را با دستور پخت ما تهیه کنید و در کنار عزیزان و خانواده تان لذت کافی را از پیتزای دلخواهتان برده باشید. نوش جان.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.