آشپزخانهخورشت و خوراک

طرز تهیه خوراک دل گوسفند

طرز تهیه خوراک دل گوسفند

خوراک دل بسیار خوشمزه و خوش طعم می باشد و بسیار محبوب است. دستور تهیه خوراک دل گوسفند آسان است. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه خوراک دل گوسفند آشنا شوید.

طرز تهیه خوراک دل گوسفند

مواد لازم:

قارچ: ۲۵۰ گرم

هویج متوسط: ۱ عدد

پیاز متوسط: ۱ عدد

دل گوسفند: ۴ عدد

پنیر سفت (چدار): ۲۵۰ گرم

سبزی: ۱۰۰ گرم

کره: ۱۰۰ گرم

روغن نباتی: قدری

نمک: قدری

فلفل سیاه: قدری

روش تهیه:

مقداری آب را جوش بیاورید و دل ها را در آن بریزید و وقتی رنگ آن ها به سفیدی برگشت با نوک کارد رگ های خونی را جدا کنید و پس از شستن دل ها بگذارید خشک شوند. سپس چند دقیقه ای دو طرف آن ها را در روغن و بر روی حرارت متوسط تفت دهید. پیاز را خرد کنید و هویج را پس از شستن و پوست کندن به صورت ورقه های نازک و گرد خرد کنید و سبزیجات را بشویید و کاملا خرد کنید. پیاز، هویج، سبزیجات، نمک و فلفل سیاه را به دل ها اضافه کنید و روی آن یک فنجان آب بریزید و تا ۴۰ دقیقه بر روی شعله کم حرارت دهید. وقتی غذا آماده شد باید مقدار کمی از آب غذا هنوز باقی مانده باشد، بگذارید دل سرد شود.

طرز تهیه خوراک قلوه

آن ها را از درازا خرد کنید بدون آنکه دو تکه شوند. قارچ ها را بشویید و برش دهید و سپس با نمک و فلفل ۱۰ دقیقه در کره سرخ کنید. قارچ را به سسی که پیشتر تهیه کردید اضافه کنید و خوب به هم بزنید. مقداری از این سس را در وسط تکه های دل یا روی آن بریزید. سپس لبه های آن ها را روی هم برگردانید. در مرحله آخر پنیر سفت (چدار) را روی دل ها بپاشید و با نان میل کنید. امیئدوارم از خوردن خوراک دل خوشمزه و لذیذ در کنار خانواده لذت کافی را برده باشید و مجددا این خوراک خوش طعم و خوشمزه را با دستور تهیه ما آماده کنید و لذت ببرید. نوش جان.

۵/۵ (۲ نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا