طرز تهیه خوراک کبه (غذای جنوبی)

0 41

طرز تهیه خوراک کبه

خوراک کبه یکی از غذاهای محبوب در بین مردم جنوب ایران می باشد که به بهترین نحو ممکن تهیه می شود. این غذا در کنار سمبوسه و فلافل در مغازه ها سرو می شود. این غذا به خصوص در ماه رمضان طرفداران زیادی دارد، با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه خوراک کبه اشنا شوید.

طرز تهیه خوراک کبه

مواد لازم:

بلغور گندم: ۲ پیمانه

گوشت چرخ کرده: ۱ پیمانه

پیاز داغ: ۱/۲ پیمانه

مغز بادام: ۱/۲ پیمانه

بیشتر بخوانید

طرز تهیه ترشی زالزالک

طرز تهیه ترشی خرما

طرز تهیه ترشی آجیلی

طرز تهیه ترشی ازگیل

رب: ۱ قاشق سوپ خوری

آبلیمو: ۱ قاشق سوپ خوری

نمک و فلفل: مقداری

طرز تهیه:

ابتدا بلغور گندم را با ۲ پیمانه آب می پزیم در حدی که بلغورها کاملا باز شود و آب آن کاملا خشک شود بعد بلغورها را از چرخ رد می کنیم تا به صورت خمیری در بیاید می توانید با گوشت کوب بکوبید. گوشت چرخ کرده را با مقداری روغن به همراه پیاز داغ و نمک و فلفل تفت دهید در حدی که آب گوشت خشک شود سپس خلال بادام را نیز اضافه کرده و مواد را از روی حرارت بردارید. در انتها از خمیر بلغور که درست کردیم به صورت گردی هایی بر می داریم و روی دستمان پهن می کنیم و وسط این خمیر ۱ قاشق از مخلوط گوشت و … که در بالا توضیح دادیم می گذاریم و خمیر را به صورت گلوله هایی به اندازه نارنگی در می آوریم و در ظرف پیرکس می چینیم. رب و آبلیمو و نمک و فلفل قرمز را با کمی روغن تفت می دهیم و روی کبه هایی که آماده کردیم می ریزیم و ظرف را در فر می گذاریم.

” ۱۵۰ درجه سانتی گراد _ ۱۵ دقیقه “

می توانیم روی ظرف پیرکس را فویل بکشیم و ظرف را روی حرارت ملایم قرار داده تا وقتی که آب اطراف کبه ها جوش آید. غذای ما آماده است. نوش جان.

( منبع: آشپزی و شیرینی پزی صدف، سهیلا محمد زاده )

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.