طرز تهیه خورشت آلو اسفناج

طرز تهیه خورشت آلو اسفناج

0 85

طرز تهیه خورشت آلو اسفناج

طرز تهیه خورشت آلو اسفناجطرز تهیه خورشت آلو اسفناج

 خورشت آلو اسفناج یکی از غذاهای سنتی ایرانیان است که بسیار پرطرفدار است.
این غذا را با گوشت پرندگان یا گوشت قرمز تهیه می کنند و مواد اصلی مورد استفاده در آن گوشت، آلو، و اسفناج است. وب سایت ویکی ناب در این بخش به طرز تهیه خورشت آلو اسفناج می پردازد.

مواد لازم :

گوشت خورشتی : ۴۰۰ گرم
اسفناج خورد شده : ۲ کیلو
آلو خورشتی : ۲۰۰ گرم
پیاز متوسط : ۱ عدد
نمک، فلفل و زرد چوبه : به مقدار لازم

بیشتر بخوانید

طرز تهیه شکلات ساده

طرز تهیه سوپ فلفل دلمه ای به سه روش

طرز تهیه سوپ مینسترون

طرز تهیه سوپ روستایی به دو روش

طرز تهیه خورشت آلو اسفناج :

در ابتدای کار پیاز را به صورت نگینی خرد می کنیم و کمی تفت می دهیم. سپس گوشت را به تکه های بزرگ خرد کرده و داخل پیاز تفت می دهیم. وقتی رنگ گوشت عوض شد ادویه فلفل و کمی زرد چوبه به آن اضافه می کنیم.مقداری آب روی گوشت می ریزیم و می گذاریم نیم پز شود.
اسفناج هایی را که در ابتدای کار پاک کرده و خرد کرده ایم داخل ماهیتابه ای می ریزیم و با دو یا سه قاشق روغن سرخ می کنیم.یک ساعت مانده به پخته شدن کامل گوشت اسفناج های سرخ شده را به ان اضافه می کنیم تا خورشت به آرامی جا بیافتد.

آلوها را به مدت نیم ساعت داخل آب سرد خیس می کنیم. در مرحله آخر آلوها را کمی تفت داده و در نیم ساعت آخر به خورشت اضافه می کنیم.حرارت را خیلی کم می کنیم تا خورشت جا بیافتد.

در مرحله آخر پخت نمک را به آن اضافه می کنیم. خورشت ما آماده است. این خورشت را می توان با پلو نوش جان کرد.مقدار آبی که ریخته می شود باید مناسب باشد چون این خورشت یک خورشت کم آب است.

برای خوشرنگ تر شدن خورشت می توانیم یک قاشق رب هم با پیاز تفت دهیم.می توانیم به جای گوشت از گوشت مرغ هم در این خورشت استفاده کنیم.در صورت دلخواه می توانیم مقداری آب لیمو یا آب نارنج نیز به خورشت اضافه کنیم.

 

طرز تهیه خورشت آلو اسفناج

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.