طرز تهیه خورش ترشی گورما

0

طرز تهیه خورش ترشی گورما

خورش ترشی گورما یا خورش ترشی قرما یا خورش ترشی گرما یک غذای خوشمزه و اصیل اردبیل می باشد که با نام گرما نیز شناخته می شود. این غذا برعکس نامش غذای اصلی است و متعلق به شهر اردبیل می باشد. خورش ترشی گورما را می توان به عنوان یک وعده کامل نهار و یا شام سرو کرد. تعداد مواد اولیه این غذا بسیار اندک و به راحتی قابل تهیه می باشد. شاید در وهله اول مواد اولیه آن مشابه آبگوشت باشد ولی طرز تهیه و طعم آن متفاوت است. لوبیا مورد استفاده در این غذا لوبیا چشم بلبلی می باشد. استفاده از این لوبیا باعث بخشیدن طعم لذیذ به غذا شده است. لوبیا به تنهایی می تواند پروتئین مورد نیاز بدنتان را در یک شبانه روز تامین کند، در نتیجه می توان از آن به عنوان یک منبع کامل پروتئینی استفاده کرد. پروتئین یک ماده غذایی ضروری برای بدن است و هر فردی در یک شبانه روز باید آن را مصرف کند تا زندگی سالمی داشته باشد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه خورش ترشی گورما آشنا شوید.

طرز تهیه خورش ترشی گورما

مواد لازم:

پیاز داغ: ۳ قاشق سوپ خوری

گوشت: ۳۰۰ گرم خورشی

آلوچه: ۱۵ عدد

بیشتر بخوانید

طرز تهیه مافین اسفناج به دو روش

طرز تهیه باتر میلک به دو روش

طرز تهیه مافین گردویی

طرز تهیه تخم مرغ کاسه ای

لوبیا چشم بلبلی: ۱/۲ پیمانه

محلول زعفران: ۱ قاشق چای خوری

نمک: به مقدار لازم

فلفل: به مقدار لازم

زردچوبه: به مقدار لازم

طرز تهیه:

ابتدا پیاز‌ها را خلالی نازک و یکدست خرد کنید. در ظرف مورد نظر ریخته و روی حرارت ملایم پیاز را سرخ کنید در حدی که پیاز عسلی خوشرنگ شود. سپس کمی زرد چوبه به پیاز اضافه کنید. ۳ قاشق غذاخوری از پیاز‌ها را جدا کنید و برای تزیین کنار بگذارید. سپس گوشت را به پیاز عسلی خوشرنگتان اضافه کنید و تفت دهید تا آب گوشت کشیده شود. ۲ پیمانه آب اضافه کنید تا گوشت نیم پز شود. لوبیا را که ازشب قبل خیسانده اید و آلوچه خورشتی را که شسته اید را اضافه کنید و بگذارید تا خورشت جا بیفتد. در طول طبخ مواد اگه آب خورش کم بود به مقدار لازم آب جوش به خورشت اضافه کنید زیاد نه، چون خورشت باید نه رقیق و نه غلیظ باشد متوسط.

بعد از اینکه خورشت جا افتاد زعفران را اضافه کنید و اجازه بدهید خورشت ۵ دقیقه دیگر هم روی حرارت باشد. سپس از روی گاز برداشته و در ظرف مورد نظر ریخته و با پیاز داغ عسلی که کنار گذاشتید تزیین کنید و با پلو نوش جان کنید.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.