آشپزیخورشت و خوراک

طرز تهیه خورش قورمه سبزی خوزستانی

طرز تهیه خورش قورمه سبزی خوزستانی

خورش قورمه سبزی خوزستانی کاملا بر اساس عطر خاص سبزی که در فصل زمستان به بازار عرضه میشه و پخته و فریز میشه و بجای روغن خوراکی معمولا از دمبه آب شده گوسفند که از قبل تهیه میشه استفاده میشه. در صورت در دسترس نبودن روغن دمبه گوسفند از روغن میشه استفاده کرد. خورش قورمه سبزی خوزستانی بر پایه سبزی خوش عطری که فقط در خوزستان رشد میکنه و معمولا در زمستان تمام خوزستانیها سبزی را تهیه میکنن بعد از آب پز کردن فریز میکنن و در طول سال استفاده میکنن. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه خورش قورمه سبزی خوزستانی آشنا شوید.

طرز تهیه خورش قورمه سبزی خوزستانی

مواد لازم:

گوشت راسته یا استخوان دار گوسفندی: ۷۵۰ گرم
سبزی خورشتی: ۱ کیلو گرم
لوبیا چشم بلبلی: ۲۵۰ تا ۳۰۰ گرم
روغن یا روغن دمبه
لیمو امانی: ۴ عدد

نمک و فلفل: به مقدار لازم
قابلمه مناسب

طرز تهیه:

فرض براینه که شما سبزی رو از قبل آماده کردید و لوبیای مصرفی رو از شب قبل خیسونده که نفخش گرفته بشه مقدار استفاده سبزی گوشت لوبیا کاملا بستگی به تعداد افراد خانواده داره معمولا سبزی یک کیلو گوشت ۷۵۰گرم تا ۱کیلو گوسفندی دمبه گوسفندی که از قبل روغنش گرفته شده بجای روغن برای سرخ کردن سبزی استفاده میشه لیمو امانی و نمک هم به مقدار استفاده. سبزی رو درون یک ماهیتابه خالی کرده و دمبه (روغنشو از قبل گرفتیم) همزمان با سرخ کردن سبزی گوشت خود رو درون مقداری آب میزاریم که بچوشه و لوبیا رو تو ظرف جدا به همین صورت تو ظرف جدا آبپز میکنیم.

سبزی رو همزمان درون ماهیتابه اضاف میکنیم و تفت میدم توجه کنید این تفت دادن ۱ساعت به طول میکشه تا سبزی کاملا بدون آب شده و سرخ بشه به قول معروف و عامیانه سرخ که نه کاملا سیاه میشه یعنی با روغن به درجه تیرگی میرسه توجه کنید در تمام طول سرخ شدن سبزی باید با کفگیر چوبی هم زده بشه که یکنواخت همه سبزی سرخ بشه و بوی سوختگی نگیره هنگامیکه سبزی تیره شد اونو به گوشت در حال پختنمون اضاف میکنیم و میزاریم تا حسابی قل بخوره و آب گوشت و سبزی کاملا جا بیفته به صورتی که به هیچ عنوان آبگوشت و سبزی قابل جدا شدن یا به اصطلاح شلو ول نباشه.

دست آخر چند لیمو امانی رو با نوک چاقو سوراخ میکنیم و درون خورش میندازیم این کار باعث میشه که دونهای لیمو تو غذا نیاد و باعث طعم تلخ غذا نشه نمک و لوبیای پخته شده رو به غذا اضاف میکنیم لوبیا نباید سفت باشه طوری که قبل اضافه کردن زیر دندون کاملا نرم شده باشه توجه کنید آب لوبیا رو اضاف نکنید که موجب آبکی شدن خورش نشه.

امیدوارم لذت برده باشید.

نوش جان.

0/5

منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا