طرز تهیه خورش لوبیا سبز به پنج روش

0 38

طرز تهیه خورش لوبیا سبز

خورش لوبیا سبز یکی از محبوب ترین خورش ها بین ما ایرانی هاست. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه خورش لوبیا سبز خوشمزه آشنا شوید.

طرز تهیه خورش لوبیا سبز

مواد لازم خوش لوبیا سبز با گوشت و هویج:

گوشت: ۲۵۰ گرم

لوبیا سبز: ۲۵۰ گرم

هویج: ۲ عدد

گوجه فرنگی با رب: به اندازه دلخواه

سیب زمینی: ۱ عدد

نمک و فلفل و دارچین و روغن: به اندازه دلخواه

پیاز: ۱ عدد

طرز تهیه:

ابتدا گوشت ها را شسته و تکه می کنیم و در قابلمه ریخته با مقداری آب می گذاریم تا بپزد و در این فاصله لوبیاها را به اندازه ۲ سانت تکه کرده و می شوییم و هویج را نیز به همان اندازه خلال کرده و سیب زمینی را به صورت مکعب مستطیل ۲ سانتی خرد می کنیم. روغن را داغ کرده و پیاز را در آن کمی سرخ می کنیم. پیاز را از روغن بیرون کشیده و سپس لوبیاها را با هویج خوب سرخ می کنیم و در آخر سیب زمینی را نیز افزوده و در انتها فلفل و زردچوبه و دارچین را نیز سرخ کرده و اگر از رب استفاده کردیم رب را نیز سرخ می کنیم. تمام مواد سرخ کرده را به گوشت در حال پختن اضافه کنید و نمک را می افزاییم و در قابلمه را می گذاریم حدود ۲ ساعت تا خورش خوب جا بیفتد. روغن خورش که رو آمد و آب خورش کم شد، یعنی خورش جا افتاده و حاضر است.

” در صورت دلخواه می توانید گوشت را نیز اول یک سر تفت بدهید بعد با آب بپزید. اگر به جای رب از گوجه فرنگی استفاده می کنید، پوست نازک گوجه را گرفته و آنرا خرد کنید و با لوبیا به گوشتتان اضافه کنید “

مواد لازم خورش لوبیا سبز با لپه و قارچ (بدون گوشت):

لپه: ۱/۲ پیمانه

گوجه فرنگی: ۳ عدد بزرگ

پیاز خرد شده: ۱ عدد بزرگ

قارچ: ۳ عدد بزرگ

لوبیا سبز خرد شده: ۵ پیمانه

نمک و فلفل و زردچوبه و زنجبیل و ادویه خورشتی و روغن: به میزان لازم

پودر زیره: به میزان لازم

پودر لیمو عمانی: به میزان دلخواه ( سلیقه ای )

بیشتر بخوانید

طرز تهیه مربای پوست هندوانه به دو روش

طرز تهیه مربای گل محمدی به دو روش

طرز تهیه ترشی شور همراه با نکات طلایی

طرز تهیه ترشی تربچه

طرز تهیه:

لپه را از قبل خیس کرده سپس با آب و مقداری زردچوبه می پزیم. لوبیا سبز ۲سانتی خرد کرده و آن را آب پز می کنیم. پیاز را با روغن و کمی زردچوبه تفت داده سپس لوبیا سبط و ادویه و پودر زیره را نیز افزوده و مدتی تفت می دهیم. قارچ را خرد کرده و به بقیه مواد افزوده و کمی حرارت می دهیم. گوجه را با مقداری آب در مخلوط کن ریخته تا نرم شود و به همراه نمک و فلفل و زنجبیل به مواد قبلی اضافه می کنیم و مدتی حرارت می دهیم. هنگامی که آب گوجه قوام پیدا کرد لپه پخته شده را افزوده و اجازه می دهیم غذا با حرارت ملایم پخته تا آماده شود. در صورت تمایل قبل از صرف غذا مقداری پودر لیمو عمانی نیز به آن اضافه می کنیم.

مواد لازم خورش لوبیا سبز با گوشت مرغ:

مطابق با مواد لازم لوبیا سبز با گوشت می باشد. با این تفاوت که به جای گوشت، ۲۵۰ گرم گوشت مرغ جایگزین می کنیم.

مواد لازم خورش لوبیا سبز با سویا:

لوبیا سبز: ۵۰۰ گرم

سویا: ۲ پیمانه

سیب زمینی: ۱ عدد متوسط

لیمو عمانی: ۳ عدد

گوجه فرنگی: ۶ عدد متوسط

آب و نمک و فلفل قرمز و زردچوبه: به میزان دلخواه

طرز تهیه خورش لوبیا سبز با سویا:

لوبیا سبز ها را خرد کنید و سیب زمینی و هویج ها را نیز نگینی کنید، گوجه فرنگی های رنده شده را با کمی آب مخلوط کرده و کنار بگذارید. سویا را حدود ۳۰ دقیقه با کمی زردچوبه و آب بپزید و سپس آب آنها را گرفته بدون روغن تفت دهید و تمام مواد را به جز سیب زمینی در قابلمه ای ریخته با شعله زیاد به جوش آورید و پس از به جوش آمدن حرارت را کم کنید و به مواد یک ساعت و بیست دقیقه زمان بدهید تا بپزد. سپس سیب زمینی ها را اضافه کنید و دوباره نیم ساعت زمان پخت بدهید.

مواد لازم خورش لوبیا سبز با شوید و جعفری:

شوید و جعفری: از هر کدام ۱۵۰ گرم

سیر: ۵ حبه

لوبیا سبز: ۵۰۰ گرم

پیاز: ۱ عدد

گوجه فرنگی: ۵۰۰ گرم

زردچوبه و نمک و فلفل: به میزان دلخواه

طرز تهیه خورش لوبیا سبز با شوید و جعفری:

لوبیا را در اندازه های ۲ سانتی خرد می کنیم و پیاز سرخ شده را به لوبیا اضافه می کنیم. گوجه فرنگی های خرد شده را به همراه نمک و فلفل و زردچپوبه اضافه کنید. وقتی لوبیا پخت جعفری را همراه با سیر کوبیده شده اضافه کنید و ۲۰ دقیقه دیگر روی حرارت ملایم غذا را بپزید و در ظرف سرو بریزید.

( منبع: بخش آشپزی ویکی ناب )

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.