طرز تهیه دسر انار با نشاسته به سه روش

0

طرز تهیه دسر انار با نشاسته

دسر انار با نشاسته یکی از دسرهای خوشمزه و بسیار محبوب می باشد که در شب یلدا از محبوبیت بالایی برخوردار است. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه دسر انار با نشاسته آشنا شوید.

طرز تهیه دسر انار با نشاسته

مواد لازم دسر انار با نشاسته با آب انار:

نشاسته: ۸ قاشق غذا خوری

آب انار: ۴ پیمانه

شکر: ۲ پیمانه

گلاب: ۱/۲ پیمانه

کره: ۵۰ گرم

دانه انار: ۱ پیمانه

طرز تهیه دسر انار با نشاسته با آب انار:

ابتدا نشاسته را در ۲ پیمانه آب سرد حل کنید و همراه با شکر و آب انار در قابلمه‌ای ریخته و روی حرارت ملایم قرار دهید. مایه را مرتب هم بزنید تا به جوش آید و باز به هم زدن ادامه دهید تا غلیظ شود. پس از اینکه غلظت مواد مانند فرنی شد، گلاب را اضافه کرده و هم بزنید. سپس کره را اضافه کرده و از روی حرارت بردارید. کف قالب مورد نظر را با کمی کره چرب کنید و مواد را فورا در آن بریزید و پخش کنید. دانه‌های انار را روی مواد ریخته و قالب را در یخچال قرار دهید تا بسته شود.

نکته طلایی:
  • در صورت ترش بودن انار می‌توانید میزان شکر را افزایش دهید.

مواد لازم دسر انار با نشاسته با ژله انار:

ژله انار: ۱ بسته

دانه انار: ۱ پیمانه

نشاسته: ۱/۲ پیمانه

شکر: ۲/۳ پیمانه

بیشتر بخوانید

طرز تهیه ژله خامه ای

طرز تهیه دسر کرم موکا موز

طرز تهیه کرم شکلاتی

طرز تهیه موس اسنیکرز

شیر: ۱ پیمانه

گلاب: ۱/۲ پیمانه

آب: ۱ پیمانه

طرز تهیه دسر انار با نشاسته با ژله انار:

ابتدا یک لیوان آب جوش در کاسه پیرکس بریزید و پودر ژله را به آن اضافه کنید. سپس کاسه را روی بخار آب قرار دهید تا پودر ژله به روش بن ماری در آب حل شود. پس از اینکه پودر ژله کاملا حل شد، یک لیوان آب سرد به آن اضافه کرده و هم بزنید. ژله را ته قالب دسر ریخته و در یخچال قرار دهید تا بسته شود. نشاسته را با آب و شکر مخلوط کرده و روی حرارت ملایم قرار دهید و مرتب هم بزنید تا غلیظ شود، سپس شیر و وانیل را اضافه کرده و خیلی سریع هم بزنید تا یکدست شود و غلظتی مانند فرنی پیدا کند. حرارت را خاموش کرده و اجازه دهید کمی خنک شود، وقتی از داغی افتاد آن را روی ژله‌ی داخل قالب ریخته و فورا در فریزر قرار دهید تا بسته شود. ژله را پس از بستن در بشقاب برگردانید و دانه‌های انار را روی آن بریزید.

مواد لازم دسر انار با نشاسته با پنیر خامه ای:

نشاسته ذرت: ۴ قاشق غذاخوری

وانیل: ۱/۴ قاشق چای خوری

خامه قنادی: ۱۵۰ گرم

آب انار: ۲ پیمانه

پودر قند: ۳/۴ پیمانه

شیر: ۲ قاشق غذاخوری

ژلاتین: ۲ ورق

پنیر خامه ای (اختیاری): ۱۰۰ گرم

دانه انار: ۱ پیمانه

طرز تهیه دسر انار با نشاسته با پنیر خامه ای:

نشاسته ذرت، آب انار، شیر، وانیل و پودر قند را در یک قابلمه کوچک مخلوط کرده و روی حرارت ملایم قرار دهید و مرتب هم بزنید تا غلیظ شود. خامه قنادی را با پنیر خامه‌ای مخلوط کرده و بزنید تا یکدست شود، سپس به مخلوط فوق اضافه کرده و هم بزنید تا مانند فرنی غلیظ شود. ۳-۲ قاشق آب سرد روی ژلاتین ریخته و روی بخار آب قرار دهید تا به روش بن ماری حل شود، سپس آن را به مخلوط فوق اضافه کنید و سریع هم بزنید. مواد را از روی حرارت برداشته، در ظرف سرو ریخته، روی آن را با دانه های انار بپوشانید و در یخچال قرار دهید تا سرد شود.

نکات طلایی:
  • نشاسته خوب، نشاسته‌ای است که سفید رنگ باشد و مزه ترش نداشته باشد. برای گرفتن ترشی نشاسته، می‌توان آن را در آب زیاد خیس کرد و پس از ته نشین شدن نشاسته، آب زلال روی آن را دور ریخت.
  • نشاسته را باید همیشه در آب سرد حل کرد و سپس روی حرارت قرار داد. برای اینکه نشاسته به راحتی در آب سرد حل شود می‌توان آن را آسیاب کرد و به صورت پودر درآورد.
  • در پختن نشاسته اگر میزان آب زیاد در نظر گرفته شود و با جوشاندن به غلظت لازم رسانده شود، نشاسته صاف و بلوری از کار در می‌آید.
  • وقتی نشاسته را روی حرارت قرار می‌دهید مرتب آن را هم بزنید، چون نشاسته خیلی زود ته می‌گیرد و گلوله گلوله می‌شود.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.