طرز تهیه دسر داملا ترکیه ای

0

طرز تهیه دسر داملا ترکیه ای

دسر داملا یکی از انواع دسر ترکیه ای خوشمزس که خیلی راحت و سریع آماده میشه. این دسر را می تونید به شکل رولی آماده کرده و سرو کنید یا برش بزنید و در ظرف بچینید. می تونید به صورت دسر یک نفره هم سرو کنید. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه دسر داملا ترکیه ای آشنا شوید.

طرز تهیه دسر داملا ترکیه ای

مواد لازم:

شیر: ۲ لیوان

آرد: ۱ لیوان

وانیل: ۲ پنس

بیشتر بخوانید

کره یا خامه: ۱۰۰ گرم

بیسکویت پتی بور ساده یا شکلاتی: ۲ بسته کوچک

موز: ۲ عدد

طرز تهیه:

آرد و وانیل را با شیر سرد مخلوط کرده و روی شعله گاز می گذاریم تا مانند فرنی غلیظ شود. سپس کره یاخامه را اضافه کرده و مواد راهم می زنیم. بیسکویت را دربلندر پودر می کنیم. اگر دوست داشتید لایه روی رول تیره باشد بیسکویت کاکائویی یا شکلاتی انتخاب کنید. اگر دوست داشتید روشن باشد بیسکویت ساده انتخاب کنید. من برای متفاوت شدن طعم، بیسکویت ساده را بلندر زدم و ۲ قاشق غذاخوری کاکائو و ۱ قاشق قهوه و ۱ قاشق نسکافه اضافه کردم. دارچین هم می توانید بزنید. ظرف مستطیلی انتخاب کنید و بیسکویت پودر شده را سطح آن ظرف پخش می کنیم. سپس مواد که در قوام فرنی بود را یکدست روی بیسکویت می ریزیم. بعد موز را در وسط ظرف می گذاریم. ظرف را به مدت ۱ ساعت دریخچال می گذاریم. سپس دسر داملا را رول کرده و به دلخواه تزیین می کنیم.

نکات طلایی:
  • می توانید به جای آرد از نشاسته ذرت استفاده کنید.
  • می توانید مواد را دو قسمت کرده و به بخشی پودر نسکافه بزنید.
  • می توانید از دو نوع بیسکوییت پتی پودر ساده و قهوه ای استفاده کنید.
  • می توانید به جای رول کردن، داخل ظرف های تک نفره درست کنید.
  • کره این دسر خیلی زیاد می باشد، می توانید به جای کره از خامه صبحانه استفاده کنید، اگر خواستید کره بزنید، (فکر نکنم خیلی جالب بشه) مقدارش را کم کنید.
  • حتما موقع درست کردن این دسر شعله رو کم کنید تا مواد گلوله نشه. در صورت گلوله شدن از الک ریز رد کنید تا مواد یکدست بشه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.