طرز تهیه دسر موز و خامه کاراملی

0

طرز تهیه دسر موز و خامه کاراملی

دسر موز و خامه کاراملی یکی از دسرهای مدرن خوشمزه و لذیذ می باشد که از محبوبیت بالایی در بین طرفدارانش برخوردار است. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه دسر موز و خامه کاراملی آشنا شوید.

طرز تهیه دسر موز و خامه کاراملی

مواد لازم کرم شیرین کراملی:

دسر موز
موز: ۲ عدد
سس کارامل: ۱ فنجان
خامه ای که با یک قاشق غذا خوری شکر شیرین شده: ۱ فنجان

مواد لازم کرم شیرین وانیلی:

شکر (می توان نصف فنجان استفاده کنید اگر شما ترجیح می دهند دسر شیرین کمی داشته باشد: ۲/۳ فنجان
آرد ذرت: ۱/۴ فنجان
نمک: نصف قاشق چای خوری
بیشتر بخوانید

طرز تهیه کتلت طلایی

طرز تهیه سس براق فرانسوی (سس آینه ای)

طرز تهیه سوپ برنج به ده روش

طرز تهیه سوپ مراکشی

شیر: ۳ فنجان
تخم مرغ: ۲ عدد
کره: ۲ قاشق غذاخوری
عصاره وانیل: ۱ قاشق غذا خوری
مواد لازم بیسکویت:
بیسکویت خرد شده: ۱ و ۱/۲ فنجان
کره ذوب شده: ۱/۳ فنجان
شکر: ۱ قاشق غذا خوری

طرز تهیه کرم شیرین وانیلی:

در یک کاسه متوسط، تخم مرغ را با چنگال خوب هم بزنید و کنار بگذارید. قند، آرد ذرت و نمک را در یک ظرف با هم مخلوط کنید و کم کم به شیر اضافه می کنیم و روی حرارت ملایم خوب هم می زنیم تا صاف و یک دست شود و بخوش بیاید و غلیظ شود به مدت یک دقیقه. چند قاشق غذاخوری از این مخلوط داغ را در کاسه به تخم مرغ اضافه می کنیم و بلافاصله به خوبی هم بزنید. حالا مخلوط تخم مرغ را به مخلوز قبلی لضلفه می کنیم و دوباره یک دقیقه هم می زنیم از روی حرارت بر داشته و کره و وانیل را به آن اضافه می کنیم و کنار گذاشته تا خنک شود و بعد داخل یخچال می گذاریم.

طرز تهیه بیسکویت برای لایه زیری دسر:

بیسکویت خرد شده، شکر و کره ذوب شده را با هم مخلوط کرده تا به طور کامل ترکیب شوند . داخل سینی فر ریخته با درجه ۳۵۰ * F به مدت ۱۰-۱۲ دقیقه، تا زمانی که قهوه ای روشن شود قرار می دهیم. حالا که همه چیز آماده شده وقته آن است که این دسر خوشمزه را درست کنیم. حدود ۲ قاشق غذاخوری بیسکویت را کف ظرف می ریزیم و با استفاده از یک لیوان کوچک با فشار آن ها را به یک لایه منسجم و به هم چسبیده تبدیل می کنیم. به هر ظرف یک لایه از کرم شیرین کاراملی. برای راختی و تمیزی کار خامه شیرین کاراملی را داخل یک کیسه ریخته و گوشه آن را با قیچی ببرید و براحتی با فشار کیسه خامه را درون ظرف بریزید. چند برش موز اضافه می کنیم و با یک لایه کرم شیرین وانیلی روی آنها را می پوشانیم. مقداری بیسکویت و کمی سس کارامل روی آن اضافه می کنیم و لایه های قبلی را تکرار می کنیم. دسر را در یخچال قرار می دهیم به مدت ۳ ساعت و روی آن را با برش های موز ، خرده های بیسکویت و سس کارامل تزیین می کنیم.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.