طرز تهیه دسر کادایف

0

طرز تهیه دسر کادایف ترکیه ای

برای تهیه این دسر خوشمزه به وسایل زیادی نیاز نیست. ترکیبات آن از شکر، کادایف، گردو خرد شده و … تشکیل می شود، این دستوری که برایتان آماده کرده ام یکی از آسان ترین و در عین حال راحت ترین رسپی های این دسر خوشمزه می باشد. این دسر یکی از دسرهای خوشمزه ترکیه می باشد و اسم دیگرش  فرنی با کادایف می باشد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه دسر کادایف آشنا شوید.

طرز تهیه دسر کادایف

مواد لازم:

کادایف خرد شده ۲و۱/۲لیوان

شیر:۳ لیوان

نشاسته ذرت: ۳ قاشق غذا خوری

گردو خرد شده ۱/۲ لیوان

خامه صبحانه: ۱ لیوان

شکر: ۱/۲ لیوان

بیشتر بخوانید

طرز تهیه کنسرو لیمو (Preserved lemon)

طرز تهیه حلوا کاسه شیرازی به دو روش

طرز تهیه حلوا زرد شیرازی

طرز تهیه مرغ نمکی چینی

گلاب : ۱/۴ لیوان

مواد لازم شیره:

شکر: ۱ پیمانه

آب: ۱ پیمانه

زعفران دم شده: ۱ قاشق غذاخوری

گلاب: ۲ قاشق غذاخوری

آبلیمو: ۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه دسر کادایف ترکیه ای:

برای شروع کار نشاسته، شکر، خامه و گلاب را با هم مخلوط کنید. و سپس شیر را اضافه و خوب هم بزنید تا صاف و یکدست شه و گلوله ای توش نباشه  حالا میتونید باید مواد مخلوط شده را روی حرارت میلایم بگذاریم و خوب همش بزنیم تا به غلظت فرنی برسه، توجه کنید که حتما انقدر هم بزنید که به غلظت فرنی برسه. حالا رشته های کادایف رو با مقداری کره رو حرارت کم تفت میدیم، فقط در حد مخلوط شدن کره با رشته ها تفت دهید. گردو خرد شده رو بهش اضافه و ته گیلاس یا لیوان سرو بریزید مقداری شیره کم کم با قاشق روش ریخته و مایع نشاسته ای روش بریزید و دوباره کادایف و شیره روش، تا هر چند ردیف که دوست داشتید ادامه بدید و داخل یخچال بزارید تا خنک شه و نوش جان کنید.

طرز تهیه شیره:

برای تهیه شیره دسر کادایف باید ابتدا شکر را با آب و زعفران دم شده روی حرارت قرار دهید تا به مدت یک ربع بجوشه و سپس گلاب و آبلیمو را بهش اضافه کنید و سپس از روی حرارت بردارید.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.