طرز تهیه دلمه فلفل سبز بادمجان و گوجه فرنگی

0 28

طرز تهیه دلمه فلفل سبز بادمجان و گوجه فرنگی

یکی از غذاهای محبوب ما ایرانی ها دلمه فلفل سبز و بادمجان و گوجه فرنگی است که با ذائقه تمام افراد جور در می آید. در این بخش با طرز تهیه دلمه فلفل سبز بادمجان و گوجه فرنگی همراه ویکی ناب باشید.

طرز تهیه دلمه فلفل سبز بادمجان

مواد لازم:

فلفل دلمه ای متوسط: ۴ عدد

بادمجان دلمه ای بزرگ: ۲ عدد

گوجه فرنگی بزرگ: ۳ عدد

برنج: ۱ پیمانه

لپه پخته: ۱/۲ پیمانه

بیشتر بخوانید

طرز تهیه شیرینی دو آرده

طرز تهیه شیرینی اسکار

طرز تهیه شنسیل مرغ به دو روش

طرز تهیه خاگینه به سه روش

گوشت چرخ کرده: ۲۵۰ گرم

سبزی معطر(تلخون _ جعفری _ شوید): مقداری

نمک و فلفل و رب گوجه فرنگی: ۲ قاشق سوپ خوری

روغن: ۱/۲ پیمانه

پیاز بزرگ: ۱ عدد

طرز تهیه:

ابتدا سر فلفل ها و بادمجان ها و گوجه فرنگی ها را  خیلی آهسته جدا می کنیم، طوری که سر چوبی و مقداری از اطراف آنها بریده شود و حالت دستگیره پیدا کند، سپس داخل آنها را تمیز کرده و تنها فلفل ها و بادمجان ها را در ظرفی که پر آب باشد می اندازیم و روی گاز می گذاریم تا یکی دو جوش بخورد بعد آن ها را از آب در آورده و کنار می گذاریم، این کار را برای این می کنیم که تندی و زمختی فلفل ها و تلخی بادمجان ها از بین برود.

در مرحله بعدی تابه ای را آماده کرده و مقداری روغن در آن می ریزیم و بعد گوشت چرخ کرده و پیاز را تفت می دهیم، سپس برنج را که قبلا شستیم می ریزیم و تفت می دهیم و بعد لپه را که قبلا نیم پخت کردیم داخل موارد ریخته و تفت می دهیم. حال در اینجا نمک و فلفل و زردچوبه و سبزی معطر را می ریزیم و خوب تفت می دهیم و می توانیم مقدار کمی رب نیز اضافه کنیم، بعد که تمام مواد تفت خورد آنها را از روی گاز برداشته و کنار می گذاریم.

حالا مواد تهیه شده را قاشق قاشق در دلمه ها می ریزیم، طوری که خیلی پر نشوند سپش سر هر کدام از دلمه ها را گذاشته و  تنها فلفل ها و بادمجان ها را در داخل ظرفی که انتخاب کرده ایم و از قبل چربش کرده ایم، می چینیم. پس از پختن فلفل ها و بادمجان ها، حدودا بعد از یک ساعت، گوجه فرنگی ها را داخل ظرف کنار فلفل ها و بادمجان ها قرار می دهیم، حالا رب را با مقداری نمک و فلفل در تابه ای تفت می دهیم و سپس این سس آماده شده را روی دلمه ها میریزیم و در ظرف را می بندیم و تا یک ربع دیگر منتظر می مانیم تا گاز را خاموش کنیم و این غذای دلپذیر را میل نماییم.

( منبع: کتاب آشپزی و شیرینی پزی صدف، سهیلا محمد زاده )

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
24 + 16 =