طرز تهیه دلمه فلفل سبز بادمجان و گوجه فرنگی

0 60

طرز تهیه دلمه فلفل سبز بادمجان و گوجه فرنگی

یکی از غذاهای محبوب ما ایرانی ها دلمه فلفل سبز و بادمجان و گوجه فرنگی است که با ذائقه تمام افراد جور در می آید. در این بخش با طرز تهیه دلمه فلفل سبز بادمجان و گوجه فرنگی همراه ویکی ناب باشید.

طرز تهیه دلمه فلفل سبز بادمجان

مواد لازم:

فلفل دلمه ای متوسط: ۴ عدد

بادمجان دلمه ای بزرگ: ۲ عدد

گوجه فرنگی بزرگ: ۳ عدد

برنج: ۱ پیمانه

لپه پخته: ۱/۲ پیمانه

بیشتر بخوانید

طرز تهیه مربای پوست هندوانه به دو روش

طرز تهیه مربای گل محمدی به دو روش

طرز تهیه ترشی شور همراه با نکات طلایی

طرز تهیه ترشی تربچه

گوشت چرخ کرده: ۲۵۰ گرم

سبزی معطر(تلخون _ جعفری _ شوید): مقداری

نمک و فلفل و رب گوجه فرنگی: ۲ قاشق سوپ خوری

روغن: ۱/۲ پیمانه

پیاز بزرگ: ۱ عدد

طرز تهیه:

ابتدا سر فلفل ها و بادمجان ها و گوجه فرنگی ها را  خیلی آهسته جدا می کنیم، طوری که سر چوبی و مقداری از اطراف آنها بریده شود و حالت دستگیره پیدا کند، سپس داخل آنها را تمیز کرده و تنها فلفل ها و بادمجان ها را در ظرفی که پر آب باشد می اندازیم و روی گاز می گذاریم تا یکی دو جوش بخورد بعد آن ها را از آب در آورده و کنار می گذاریم، این کار را برای این می کنیم که تندی و زمختی فلفل ها و تلخی بادمجان ها از بین برود.

در مرحله بعدی تابه ای را آماده کرده و مقداری روغن در آن می ریزیم و بعد گوشت چرخ کرده و پیاز را تفت می دهیم، سپس برنج را که قبلا شستیم می ریزیم و تفت می دهیم و بعد لپه را که قبلا نیم پخت کردیم داخل موارد ریخته و تفت می دهیم. حال در اینجا نمک و فلفل و زردچوبه و سبزی معطر را می ریزیم و خوب تفت می دهیم و می توانیم مقدار کمی رب نیز اضافه کنیم، بعد که تمام مواد تفت خورد آنها را از روی گاز برداشته و کنار می گذاریم.

حالا مواد تهیه شده را قاشق قاشق در دلمه ها می ریزیم، طوری که خیلی پر نشوند سپش سر هر کدام از دلمه ها را گذاشته و  تنها فلفل ها و بادمجان ها را در داخل ظرفی که انتخاب کرده ایم و از قبل چربش کرده ایم، می چینیم. پس از پختن فلفل ها و بادمجان ها، حدودا بعد از یک ساعت، گوجه فرنگی ها را داخل ظرف کنار فلفل ها و بادمجان ها قرار می دهیم، حالا رب را با مقداری نمک و فلفل در تابه ای تفت می دهیم و سپس این سس آماده شده را روی دلمه ها میریزیم و در ظرف را می بندیم و تا یک ربع دیگر منتظر می مانیم تا گاز را خاموش کنیم و این غذای دلپذیر را میل نماییم.

( منبع: بخش آشپزی ویکی ناب )

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.