طرز تهیه رولت گوشت به پنج روش همراه با سس مخصوص

0 41

طرز تهیه رولت گوشت

رولت گوشت غذای خوشمزه و لذیذی است و برای مهمانی های هنگام شب می توان از آن استفاده کرد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه رولت گوشت آشنا شوید.

طرز تهیه رولت گوشت

مواد لازم رولت گوشت ساده:

گوشت چرخ کرده کم چرب: ۵۰۰ گرم

پیاز رنده شده: ۲ عدد

تخم مرغ آب پز: ۲ عدد

تخم مرغ خام: ۱ عدد

نمک و فلفل و دارچین: به میزان کافی

هویج نیم پخته: ۲ عدد متوسط

آرد: ۲ قاشق سوپ خوری (آرد نان خشک)

طرز تهیه:

گوشت چرخ کرده را با پیاز رنده شده که آب آن را گرفته ایم مخلوط کرده و خوب ورز می دهیم و سپس نمک و فلفل و دارچین و آرد نان خشک را اضافه کرده و تخم مرغ خام را نیز روی آن می شکنیم و مجددا ورز می دهیم تا خوب حالت چسبنده پیدا کند و مواد کاملا یکدست شود. کاغذ فویل را به اندازه ۳۵ در ۵۰ می بریم و روی آن را چرب کرده و روی سطح صاف پهن می کنیم و گوشت و مواد دیگر را که مخلوط کردیم روی آن پهن می کنیم طوری که از هر طرف ۵ سانت اضافه باشد یعنی مخلوط گوشت ما کوچکتر از کاغذ فویل باشد.

حالا تخم مرغ های پخته را نصف کرده و کنار می گذاریم. مقداری سفیده تخم مرغ را روی سطح مخلوط گوشت می مالیم طوری که تمام قسمت های آن را بگیرد و بعد از یک طرف گوشت یک ردیف تخم مرغ پخته و یک ردیف هویج می گذاریم و سپس گوشت را با همان کاغذ فویل می پیچیم طوری که تمام گوشت روی تخم مرغ ها و هویج ها را بپوشاند و در واقع دو طرف گوشت بهم برسد.

با همان کاغذ فویل چند بار می چرخانیم تا حالت گرد پیدا کند و به صورت لوله ای به قطر ۷ _ ۸ سانت در بیاید. دو طرف فویل را مثل شکلات می پیچیم تا مواد آن بیرون نریزد و بعد در سینی ای گذاشته و در فر می گذاریم.

” درجه حرارت: ۱۷۵ درجه سانتی گراد _ مدت مکث: ۱ ساعت “

مواد لازم رولت گوشت با قارچ و زرشک و قیسی:

مطابق مواد لازم رولت گوشت ساده می باشد با این تفاوت که به مواد مورد نظرمان ۲۰۰ گرم قارچ و ۱۰۰ گرم قیسی خشک و ۲ قاشق غذا خوری زرشک اضافه می کنیم.

طرز تهیه رولت گوشت با قارچ و زرشک و قیسی:

قارچ را شسته و حلقه حلقه می کنیم. سپس آن را تفت می دهیم تا آب آن کشیده شود. گوشت را با پیاز ، آرد، تخم مرغ، نمک و فلفل مخلوط کرده خوب ورز می دهیم تا حالت چسبندگی پیدا کند بعد یک ورق کاغذ روغنی روی میز پهن می کنیم و گوشت را به قطر ۲ سانتی متر روی کاغذ پهن می کنیم بعد قارچ را به فاصله یک بند انگشت از اطراف گوشت در وسط گوشت پهن می کنیم.

قیسی های شسته شده را به صورت خلال خرد می کنیم و با زرشک شسته شده کمی تفت می دهیم و روی قارچ می ریزیم بعد هویج های تفت داده شده را در وسط آن قرار می دهیم و گوشت را به وسیله کاغذ به صورت لوله در می آوریم. بعد در روغن داغ شده آن را سرخ می کنیم و رب گوجه فرنگی را اضافه می کنیم و با ۲ فنجان آب می گذاریم رولت گوشتمان بپزد.

مواد لازم رولت گوشت با پنیر پیتزا و سیب زمینی:

گوشت چرخ کرده: ۲۵۰ گرم

پیاز: ۱ عدد

نمک و فلفل سیاه و زردچوبه: به میزان لازم

سیب زمینی: ۱ عدد

جعفری خورد شده: به میزان لازم

پنیر پیتزا (مکعبی خرد شده): ۱ لیوان

پودر سیر: ۱ قاشق چای خوری

آرد گندم: ۱ قاشق غذا خوری

سس: ۱ لیوان

طرز تهیه رولت گوشت با پنیر پیتزا و سیب زمینی:

گوشت چرخ کرده را با پیاز رنده شده که آبش را گرفته ایم مخلوط می کنیم و با نمک و ادویه و پودر سیر و آرد گندم ورز می دهیم. سپس سیب زمینی آب پز شده را با جعفری ساطوری شده و پنیر پیتزایی که مکعبی خرد کرده ایم مخلوط می کنیم و روش سس می ریزیم و کنار می گذاریم. قالبمونو چرب می کنیم و نصف گوشت را روش پهن می کنیم و مخلوط سیب زمینی را روش میریزیم بعد نصف دیگر گوشت را روی سینی دیگر پهن می کنیم و بر می داریم و روی نصفه قبلی می گذاریم و با دست کناره های گوشت بالایی و پایینی را فیکس می کنیم. سپس گوشت را بدون روکشی درون قالبی در فر قرار می دهیم.

” حرارت: ۱۸۰ درجه سانتی گراد _ مدت مکث: ۴۵ دقیقه “

بیشتر بخوانید

طرز تهیه ترشی زالزالک

طرز تهیه ترشی خرما

طرز تهیه ترشی آجیلی

طرز تهیه ترشی ازگیل

بعد از فر در بیاورید و بگذارید کمی سرد شود و با احتیاط از قالب خارج کنید.

مواد لازم رولت گوشت با گردو و زرشک:

گوشت چرخ کرده: نیم کیلو

تخم مرغ: ۱ عدد

پیاز رنده شده و آب گرفته شده: ۱ عدد

پودر تخم گشنیز: ۱ قاشق چای خوری

زردچوبه: ۱ قاشق چای خوری

آرد نان خشک: ۵۰ گرم

زرشک: ۳ قاشق غذاخوری

گشنیز ساطوری خرد شده: ۲ قاشق غذاخوری

جعفری ساطوری خرد شده: ۳ قاشق غذاخوری

گردوی ریز خرد شده: ۳ قاشق غذاخوری

نمک، فلفل سیاه، زردچوبه و فلفل قرمز: به میزان کافی

طرز تهیه رولت گوشت با گردو و زرشک:

مطابق طرز تهیه رولت گوشت معمولی می باشد با این تفاوت که در مرحله اول گوشت، نمک، تخم مرغ، پیاز، پودر گشنیز، فلفل سیاه، زردچوبه و آرد را اضافه می کنیم و در مرحله دوم اضافه کردن مواد، گردو، زرشک، جعفری و گشنیز را اضافه می کنیم.

مواد لازم رولت گوشت با خمیر یوفکا:

پیاز (نگینی خرد شده): ۱ عدد

ماست: ۱ قاشق غذا خوری

خمیر یوفکا (خمیر فیلو _ خمیر رولت): ۱ بسته

تخم مرغ: ۱ عدد

نمک: به میزان لازم

رب گوجه فرنگی: ۱ قاشق غذاخوری

قارچ خرد شده متوسط: ۳ عدد

ذرت پخته: ۲ قاشق غذاخوری

فلفل دلمه ای نگینی خرد شده: ۱ عدد

گوشت چرخ کرده: ۳۰۰ گرم

کنجد: به میزان کافی

طرز تهیه رولت گوشت با خمیر یوفکا:

در ابتدا مواد داخل رولت را آماده می کنیم. کلیه مواد را تفت می دهیم و در نهایت با یکدیگر مخلوط می کنیم و کنار می گذاریم سپس به آماده سازی خمیر رولت می پردازیم.

آماده سازی خمیر رولت:

اگر خمیر یوفکا آماده خریده اید، آن را داخل یخچال قرار داده تا از حالت انجماد خارج شده و ورقه های آن به نرمی از هم جدا شوند.
در ابتدا یک عدد تخم مرغ را در کاسه ای می شکانیم و زرده آن را جدا کرده و در کاسه دیگر قرار می دهیم و زرده را با یک قاشق زعفران دم کشیده هم میزنیم و کنار می گذاریم. سپس سفیده را با یک قاشق غذاخوری روغن مایع و یک قاشق غذاخوری ماست، با هم زن دستی مخلوط می کنیم. در مرحله بعدی در یک سینی بزرگ، یک لایه از خمیر را پهن کرده و روی آنرا با قلم، ازمواد سفیده و روغن می مالیم. لایه بعدی خمیر یوفکا را روی آن پهن کرده و سفیده و روغن را با قلم می مالیم.

حالا از مواد میانی رولت که خنک شده اند، دو انگشت پایین تر می ریزیم و به رول کردن آن می پردازیم. روی رولت ها را با مخلوط زرده و زغفران مخلوط کرده و روی آن کنجد می پاشیم. از آنجا که خمیر یوفکا نازک است معمولا ۲ الی ۴ لایه از آن را برای پیچیدن مواد استفاده می کنیم. اگر در این میان خمیر شما شکست سعی کنید با مواد روغن و سفیده آن را به لایه پایینی بچسبانید.
در نهایت در سینی فر کاغذ روغنی پهن کرده و رولت ها را می چینیم. رولت ها را در فر با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد تا زمانی که روی رولت ها طلایی شود قرار دهید.(تقریبا ۲۰ دقیقه)

طرز تهیه سس مخصوص رولت گوشت:

مقداری روغن را در ظرفی ریخته و سر گاز می گذاریم بعد مقداری رب و نمک و فلفل را مخلوط کرده و با روغن سرخ می کنیم و کمی آب نیز می ریزیم. بعد از اینکه رولت ما حاضر شد و آن را از کاغذ فویل باز کردیم و خیلی آرام در ظرف مورد نظر گذاشتیم روی آن را سس می ریزیم و بعد آماده میل کردن است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.