طرز تهیه زرشک پلو با مرغ به سبک مدرن

0 28

طرز تهیه زرشک پلو با مرغ

زرشک پلو با مرغ یکی از غذاهای معروف و مجلسی ایرانی است. این غذا در مراسم‌های مهم و خاص مثل مراسم عروسی و ختم سرو می‌شود. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه زرشک پلو با مرغ آشنا شوید.

طرز تهیه زرشک پلو با مرغ

مواد لازم:

برنج آبکش و پخته شده: ۵ پیمانه

مرغ تیت شده: ۲ پیمانه

زرشک: ۱ پیمانه

زعفران آب کرده: به میزان لازم

بیشتر بخوانید

طرز تهیه مربای پوست هندوانه به دو روش

طرز تهیه مربای گل محمدی به دو روش

طرز تهیه ترشی شور همراه با نکات طلایی

طرز تهیه ترشی تربچه

روغن: به اندازه کافی

کره: ۵۰ گرم

طرز تهیه:

ابتدا مرغ را پخته و تیت کرده سپس روغن را داغ کرده و مرغ های تیت شده را در روغن می ریزیم. یک تفت که خورد زرشک را که قبلا پاک کرده و خیس کرده بودیم می ریزیم. یکی دوبار هم زده در آخر کار زعفران آب کرده را ریخته طوری که تمام مرغ ها زرد شود. مرغ ها را از روی حرارت برداشته کنار می گذاریم.

برنج را مانند معمول آبکش کرده و دم می کنیم پس از ۱ ساعت که دم کشید. نصف پلو را در ظرفی ریخته بهتر است دیس بزرگ باشد و نصف مرغ ها را روی پلو ریخته دوباره بقیه پلوها را ریخته و روی آن بقیه مرغ ها را می ریزیم. مقداری کره آب کرده و روی پله می ریزیم. غذا بسیار مقرون به صرفه و لذیذ است و برای میهمانی شب بسیار مناسب می باشد.

خوش طعم کردن مرغ:

در این بخش که دیگر مرغ پخته است با یک تست کردن که از پختگی آن اطمینان حاصل کردیم برای آنکه مرغ را خوش طعم تر کنیم، در یک تابه جداگانه ای یک قاشق روغن ریخته و رب گوجه فرنگی را که از قبل آماده شده را داخل تابه می ریزیم. ربی که داخل روغن ریختیم را به مدت یک دقیقه داخل روغن تفت می دهیم تا رنگ باز کرده و بوی خامی آن رفع شود پس از آنکه رب و روغن را تفت دادیم لیمو،گلاب و یک قاشق از ۴ قاشق زعفرانی که تهیه کرده ایم را به آن اضافه می کنیم.

( منبع: کتاب آشپزی و شیرینی پزی صدف، سهیلا محمدزاده )

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.