آشپزیسالاد

طرز تهیه سالاد مخصوص نقرسی ها

طرز تهیه سالاد مخصوص نقرسی ها

سالاد مخصوص نقرسی ها بسیار خوشمزه و خوش طعم و سالم می باشد. بیماری نقرس از جمله مشکلاتی است که اغلب به واسطه افراط در مصرف گوشت قرمز رخ می دهد. برای شناسایی نقرس نیازی به تلاش زیادی نیست چرا که نقرس معمولا خود را با درد و فشار در مفاصل و البته تورم شدید نشان می دهد تا جایی که برخی بیماران تصور می کنند دچار شکستگی یا ترک خوردگی استخوانها شده اند. نکته منفی تر ماجرا این است که در اغلب موارد نقرس می تواند منجر به بروز سنگ کلیه یا مشکلاتی مشابه نیز شود. رایج ترین مفاصلی که توسط نقرس درگیر می شوند مفاصل پا هستند.اغلب بیماران بعد از مدتی از ابتلابه نقرس درد شدیدی را در انگشت ها یا کف پای خود حس می کنند. دردی که می تواند با التهاب و قرمزی همراه شود. گاهی این درد به حدی شدید می شود که بیمار نمی تواند حتی پای خود را روی زمین بگذارد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه سالاد مخصوص نقرسی ها آشنا شوید.

طرز تهیه سالاد مخصوص نقرسی ها

مواد لازم:

سیب زمینی: 5 عدد

لبو: 2 عدد

کرفس: 2 الی 3 ساقه

سفیده تخم مرغ: 2 عدد

جوانه ماش: نصف بسته یا 2 فنجان

ذرت: 1 فنجان

سیب: 3 عدد

روش تهیه سالاد مخصوص نقرسی ها:

سیب زمینی و لبو و تخم مرغ و ذرت را جداگانه بپزید همه را خرد کنید. تخم مرغ باید سفت شود و فقط از سفیده آن استفاده کنید. ذرت را هم بپزید و سپس از ساقه جدا کنید. هرگز از کنسرو ذرت استفاده نکنید. کرفس را خیلی ریز ساطوری کرده و سیب را با پوست خرد کنید. تمام مواد را با هم مخلوط کنید و جوانه ماش را نیز به آنها بیافزایید.

طرز تهیه سالاد ستاره

کمی هم نمک و فلفل به سالاد اضافه کنید. برای تهیه سس می توان از مقداری آب پرتقال و آب نارنج استفاده کرد. کمی روغن زیتون نیز می توانید به آن اضافه کنید. سپس به مدت 10 دقیقه در یخچال قرار دهید. بعد از این مدت سالاد آماده سرو کردن است.

0/5 (0 نظر)

منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا