طرز تهیه ساچر کیک

0

طرز تهیه ساچر کیک

ساچر کیک بسیار خوشمزه و محبوب می باشد و طرفداران خاص خودش را دارد. ساچر کیک در اصل همان کیک شکلاتی خودمان است که طرفداران زیادی هم دارد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ساچر کیک آشنا شوید.

طرز تهیه ساچر کیک

مواد لازم ساچر کیک:

شکلات خرد شده: ۱۰۰ گرم

زرده تخم مرغ: ۴ عدد

سفیده تخم مرغ: ۵ عدد

آرد: ۶۵ گرم

شکر: ۷۰ گرم

بیشتر بخوانید

طرز تهیه کافی موکا

طرز تهیه موس کیک

طرز تهیه موس کیک شکلاتی

نمک: به مقدار کم

مارمالاد زردآلو: ۱۳۰ تا ۱۵۰ گرم

کره: ۶۵ گرم

ساچر کیک

مواد لازم گاناش:

شکلات خرد شده :۱۰۰ گرم

خامه:۱۰۰ گرم

طرز تهیه:

ابتدا شکلات و کره در یک ظرف فلزی بریزید و با حرارت غیر مستقیم آب کنید، سپس کناری بگذارید تا خنک شود. حالا زرده ها را به شکلات خنک شده افزوده و نمک را هم بریزید و هم بزنید تا حدی که مواد با هم مخلوط شوند. در مرحله بعد سفیده ها را در کاسه ای دیگر بریزید و با هم زن بزنید تا کف کند، شکر را به تدریج بپاشید و هم بزنید تا مواد کاملا با هم مخلوط شده و فرم بگیرد. حالا سفیده و آرد الک شده را یک در میان و در سه مرحله به مخلوط شکلات اضافه کرده و با لیسک به آرامی هم بزنید تا خمیری یکدست درست شود.

در آخر خمیر کیک را داخل قالب مورد نظر بریزید و برای ۲۰ دقیقه در فری که با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم شده قرار دهید. بعد از اینکه کیک پخت و کمی خنک شد آن را به شکل افقی برش زده و مارمالاد را کمی گرم کرده و روی لایه های کیک بمالید. لایه های کیک را روی هم قرار داده و روی آن را با سلفون بپوشانید و یک جسم سنگین روی آن قرار داده و در یخچال بگذارید تا لایه ها به هم بچسبد. در این فاصله شکلات را آب کرده و با خامه مخلوط کنید، سپس آن را روی کیک بریزید و با کاردک پخش کنید. نوش جان.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.