طرز تهیه سبزی پلو با ماهی

0

طرز تهیه سبزی پلو با ماهی

سبزی پلو با ماهی یکی از معروف ترین غذاهای عید نوروز است. معمولا طی یک رسم قدیمی مردم ایران در روز اول عید و یا شب آن این پلو را تهیه می کنند و معتقدند که سبزی این غذا مایه خیر و برکت و زایش طبیعت است و ماهی نیز نشانی از روشنی و جنب و جوش است و اولین غذای سال نو را با نشانه های خیر و برکت و یاد خدا آغاز می کنند و شکر گزار نعمات بی کران خداوند هستند. درکنار این غذا معمولا از کوکو سبزی و یا کوکو اشپل که مربوط به مردمان شمال ایران است نیز استفاده می شود. برای تهیه این غذا شما می توانید از انواع ماهی های موجود در بازار استفاده کنید و این بسته به ذائقه شما دارد که ماهی جنوب را انتخاب کنید یا از ماهی های شمال استفاده کنید. سبزی های مورد استفاده در این غذا عبارتند از: شوید (بیشتر از بقیه)، گشنیز، جعفری کمی، تره کمی، شنبلیله کمی، ساقه سیر. شما می توانید با توجه به ذائقه افراد خانواده مقدار سبزی هارا تغییر دهید. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه سبزی پلو با ماهی آشنا شوید.

طرز تهیه سبزی پلو با ماهی

مواد لازم سبزی پلو:

سبزی پلویی: ۱/۳ مقدار برنج

برنج: به ازای هر نفر ۱ پیمانه

روغن: به میزان لازم

نمک: به میزان لازم

زعفران: به میزان لازم

مواد لازم ماهی:

بیشتر بخوانید

طرز تهیه کدو پلو به دو روش

طرز تهیه سمنو

طرز تهیه ترشی با میوه های تابستانی

ماهی متوسط: ۲ عدد

پیاز: ۲ عدد

آبلیمو: نصف فنجان

نمک: به میزان لازم

فلفل: به میزان لازم

پودر سیر: به میزان لازم

زعفران دم‌کرده: به میزان لازم

طرز تهیه سبزی پلو با ماهی:

ابتدا برنج را از ۲-۳ ساعت قبل پاک کرده، میشوییم و یک ساعت همراه با کمی نمک خیس میکنیم. هنگام شروع پخت غذا، یک قابلمه مناسب برداشته و در آن آب ریخته و روی حرارت میگذاریم تا آب به جوش آید. پس از جوش آمدن آب، برنج خیس داده را داخل آب ریخته و مقداری نمک به آن اضافه میکنیم. برای خوش‌عطر و خوش‌طعم‌تر شدن سبزی پلو، وقتی برنج در حال جوشیدن است مقدار کمی زعفران دم‌کرده به آب برنج اضافه میکنیم. بعد از چند دقیقه (بسته به نوع برنج) یکی از دانه‌های برنج را برداشته و با ناخن نصف می کنیم، اگر به اندازه یک نقطه سفید وسط برنج، خام بود، وقت آبکش کردن برنج است.

برنج را آبکش کرده و ته قابلمه، در صورت تمایل ته‌دیگ مورد نظر خود را انداخته و یا فقط روغن میریزیم و برنج و سبزی پلویی را که از قبل ساطوری و آماده‌کرده ایم، به طور لایه‌لایه کف قابلمه میریزیم. درب قابلمه را بسته و حرارت زیر قابلمه را ابتدا زیاد میکنیم تا برنج بخار بگیرد. بعد از اینکه صدای جلز و ولز از قابلمه شنیده شد، به اندازه یک استکان آب ولرم و یک قاشق روغن دور تا دور برنج داخل قابلمه ریخته و حرارت را کم میکنیم. روی قابلمه دم‌کنی قرار داده و در آن را می بندیم و حدود ۳۰ دقیقه صبر می کنیم تا برنج با حرارت بسیار ملایم دم بکشد.

طرز سرخ کردن ماهی:

۲ عدد پیاز را رنده کرده و یا خیلی ریز خرد میکنیم. نمک، پودر سیر، فلفل، آبلیمو و زعفران دم‌کرده را به پیازها اضافه میکنیم. این مواد را داخل یک ظرف گود و پهن ریخته و ماهی‌ها را حدود ۱ ساعت داخل این ترکیب قرار میدهیم به طوری که تمام سطح ماهی به این مواد آغشته شود. بعد از حدود ۱ ساعت، ماهی را از داخل مواد درآورده و سعی میکنیم تمام پیازهای چسبیده به ماهی‌ها را جدا کنیم تا هنگام سرخ‌کردن، نسوزند. در نهایت داخل یک تابه بزرگ، به مقدار لازم روغن ریخته و وقتی روغن حسابی داغ شد، ماهی‌ها را داخل روغن سرخ میکنیم.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.