آشپزخانهترشی و شور

طرز تهیه سرکه کشمش

طرز تهیه سرکه کشمش

سرکه کشمش یکی از انواع سرکه می باشد که مانند سرکه انگور تهیه می شود و دارای خواص منحصر به خود می باشد. روش تهیه سرکه کشمش مانند سرکه انگور است و بسیار شبیه به آن تهیه می شود. اما میزان آب مورد نیاز برای آن با توجه به شیرینی کشمش و انگور متفاوت می باشد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه سرکه کشمش آشنا شوید.

طرز تهیه سرکه کشمش

مواد لازم:

کشمش: مقداری

ظرف مناسب

روش تهیه سرکه کشمش:

برای تهیه سرکه کشمش، از کشمش های مختلف استفاده می شود و هر اندازه که رنگ کشمش ها روشن تر باشد رنگ سرکه حاصل از آن روشن تر می شود و رنگ تیره سرکه حاصل از کشمش های تیره می باشد.

مرحله اول

برای تهیه سرکه کشمش ابتدا کشمش های انتخاب شده را در ظرف مناسب ریخته و روی آن آب می ریزند.

مرحله بعدی

سپس در هفته دوم کشمش های درون ظرف را هم می زنند.

مرحله آخر

بعد از دو ماه، بعد از ایجاد کپک و کف روی سطح سرکه، تفاله ها را از آن جدا کنید و صاف کنید. سپس بگذارید مرحله ترش شدن سرکه صورت بگیرد. روش تهیه سرکه کشمش مانند سرکه انگور است و نیاز به گذشت زمان برای آماده شدن دارد و باید برای آماده شدن آن زمان زیادی صرف شود تا بتوان از آن استفاده کرد. برای همین می توان برای استفاده از سرکه کشمش طبیعی آن را به صورت آماده در بسته بندی های مناسب تهیه کرده و خریداری کرد. سرکه های روشن تر از کشمش های روشن تر و تیره ترها از کشمش تیره حاصل می شود.

طرز تهیه سرکه انگبین خانگی

خواص کشمش:

کشمش سرشار از کلسیم، پتاسیم، آهن و انواع ویتامین ها می باشد و به دلیل میزان پایین کالری، مصرف آن به جای قند و شکر، به افراد چاق توصیه می شود. از دیگر خواص کشمش کمک به سلامت چشم، استحکام استخوان ها و مراقبت از دندان‌ها می باشد. لازم است بدانید، اگرچه کشمش از انگور تهیه می شود اما خواص آن با خواص انگور دارای تفاوت های نسبتا فراوانی است.

نوش جان.

۵/۵ (۴ نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

من با این قوانین موافقم.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا