آشپزیسس و رب

طرز تهیه سس کاراملی دولسه دلچه

طرز تهیه سس کاراملی دولسه دلچه

سس دلسه دلچه یک سس غلیظ است که طعم کارامل دارد و در پخت انواع کیک و شیرینی و دسر مورد استفاده قرار می گیرد. می توان از شیر عسل های آماده استفاده کرد یا از روش خانگی که در دستور زیر بیان شده است و از لحاظ اقتصادی به صرفه تر است تهیه شود. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه سس کاراملی دولسه دلچه آشنا شوید.

طرز تهیه سس کاراملی دولسه دلچهمواد لازم:

شیر: ۴ لیوان

شکر: ۱ لیوان

جوش شیرین: 1/4 قاشق چای خوری

آب: ۱ قاشق غذا خوری

روش تهیه سس کاراملی دولسه دلچه:

مرحله اول

برای تهیه سس خوشمزه و مخصوص دلسه دلچه در ابتدای کار، یک قابلمه مناسب برداشته و شیر و شکر را درون آن می ریزیم و روی حرارت قرار می دهیم ‌‌تا شکر حل شود. اما شیر نباید جوش آید و فقط کافی است شیر گرم شود.

مرحله دوم

جوش شیرین را با آب مخلوط کرده و به شیر اضافه می کنیم. ممکن است به خاطر جوش شیرین، شیر کف کند و کمی بالا بیاید ولی دوباره به حالت قبل بر می گردد. کف روی آن را با قاشق چوبی جمع می کنیم و شعله را کم می کنیم.

مرحله سوم

حرارت را جوری تنظیم می کنیم که شیر قل بزند ولی جوش نیاید. گاهی با قاشق چوبی هم می زنیم تا ته نگیرد. بعد از یک ساعت رنگ آن شروع به تیره شدن می کند و کم کم به سمت غلیظ شدن پیش می رود. در اواخر پخت، یک سره باید هم بزنیم تا ته نگیرد و یکدست شود.

مرحله چهارم

سس روی دیواره ها را با سس داخل قابلمه نباید مخلوط کرد. سس نباید زیاد غلیظ شود وگرنه بعد از سرد شدن خیلی سفت می شود. وقتی زرنگ آن قهوه ای شد، یه کم از آن برداشته و می گذاریم خنک شود. اگر غلظت آن کافی بود از روی حرارت برداشته و کنار می گذاریم.

5/5 (3 نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا