آشپزخانهسوپ و اش و حلیم و آبگوشت

طرز تهیه سوپ لپه به شش روش

طرز تهیه سوپ لپه

سوپ لپه بسیار خوشمزه و مقوی و با خاصیت می باشد. سوپ جزو غذاهای سبک ایرانی می باشد که می توان به عنوان پیش غذا و یا میان وعده میل کرد. در عین سبک بودن این سوپ بسیار مقوی و زود هضم می باشد. از قدیم تا به حال از سوپ به عنوان غذای مریض استفاده می کردند. کسانی که تازه عمل جراحی دندان نیز داشته اند این غذا را می توان به آنها پیشنهاد کرد. شاید در نگاه اول مواد اولیه آن زیاد باشد ولی نتیجه آن غذایی خوشمزه و مقوی می شود. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه سوپ لپه با گوشت، سوپ لپه با رشته و سوپ لپه با … آشنا شوید.

طرز تهیه سوپ لپه

مواد لازم سوپ لپه با گوشت:

لپه: ۲ و نیم فنجان

گوشت ماهیچه با استخوان: ۷۵۰ گرم

پیاز (خرد کنید): ۱ و نیم فنجان

کرفس (خرد کنید): ۱ فنجان

هویج (خرد کنید): ۱ فنجان

مرزنجوش خشک: نصف قاشق چای خوری

نمک و فلفل: بم میزان لازم

آب: ۱ لیتر

طرز تهیه:

لپه را با آ سرد روی حرارت ملایم قرار دهید. وقتی جوشید از روی اجاق بردارید. در ظرف را ببندید و بگذارید یک ساعت بماند. گوشت، پیاز، نمک، فلفل و مرزنجوش را به آن اضافه کنید و یک ساعت و نیم بپزید. سپس استخوان ها را خارج کنید و گوشت را تکه تکه کنید و سبزی ها را اضافه کنید تا نیم ساعت بپزد.

مواد لازم سوپ لپه با رشته فرنگی:

بال و گردن مرغ: ۴۰۰ گرم

لپه: ۱/۲ پیمانه

هویج: ۱ عدد متوسط

رشته فرنگی: حدود ۵۰ گرم

جعفری (خرد کنید): ۱/۲ پیمانه

پیاز: ۱ عدد متوسط

رب: ۱ قاشق غذاخوری

نمک و فلفل و آبلیمو: به مقدار لازم

طرز تهیه:

پیاز را از رنده درشت رد کرده با مقدار کمی روغن سرخ نمایید. به آن زردچوبه و رب را اضافه کرده، سر و تفت دهید. سپس لپه، مرغ و هویج نگینی (خرد کنید یا حلقه کنید) را به آن اضافه کنید، با مقدار کمی آب بگذارید بپزد. پس از پخت لپه و مرغ، جعفری را خرد کنید و به آن اضافه کنید. پس از پخت سبزی، رشته فرنگی را داخل سوپ بریزید. بعد از چند دقیقه به آن نمک و فلفل و آبلیمو را اضافه کنید.

طرز تهیه آش کلم به سه روش

مواد لازم سوپ لپه با برنج:

نمک: به میزان لازم

آبغوره: ۱ لیوان

نعناع: ۳ قاشق غذاخوری

پیاز: ۲ عدد (متوسط)

سبزی (آش): ۷۵۰گرم تا ۱ کیلو

لپه: یک استکان

برنج: یک و نیم لیوان

زردچوبه: به میزان لازم

فلفل: به میزان لازم

طرز تهیه:

ابتدا در ظرف مناسبی کمی روغن را داغ کنید و پیاز هایی که خرد کرده اید را به آن اضافه کنید تا طلایی شوند و زردچوبه یا زعفران را به آن اضافه کنید و کمی تفت دهید تا بوی خامی آنها گرفته شود. برنج و لپه شسته شده را از آبکش رد کنید و به مواد اضافه کنید تا کمی تفت بخورند و سپس به آنها آبجوش استفاده کنید و سعی کنید آن را هم بزنید تا غذای شما لعاب بیشتری بیندازد. اجازه دهید مواد شما ۴۵ دقیقه تا یک ساعت بپزد و آنها را مخلوط کنید تا ته نگیرند.سپس سبزی را خرد کنید و به غذا اضافه کنید و اجازه دهید آش جا بیفتد.در ظرفی مناسب پیاز داغ درست کنید و زردچوبه و نعناع و نمک را داخل آن سرخ کنید. در ۱۰ دقیقه آخر جا افتادن آش آبغوره را به آن اضافه کنید و مواد سرخ شده را هم به آش اضافه کنید یا به صورت تزیینی روی آش بریزید.

مواد لازم سوپ لپه با تره فرنگی:

گوشت قرمز: ۲۵۰ گرم

لپه: ۲۰۰ گرم

هویج: ۱ عدد

تره فرنگی: ۱ عدد

کرفس: ۱ ساقه

پیاز: ۱ عدد

سیر: ۱ حبه

آویشن: ۱/۲  قاشق چای خوری

جعفری: ۴ شاخه

نمک و فلفل: به میزان لازم

طرز تهیه:

ابتدا هویج، پیاز، سیر، کرفس و تره فرنگی را خرد می کنیم و آماده می گذاریم. لپه را پاک کرده می شوییم و به مدت ۴ ساعت در آب ولرم خیس می کنیم و دو مرتبه هم آب آن را عوض می کنیم. قابلمه مناسبی را روی حرارت بگذارید و گوشت، پیاز، سیر، لپه هویج، کرفس، تره فرنگی را داخل قابلمه می ریزیم و روی مواد را آب جوش می ریزیم حدودا ۲ لیتر و اجازه می دهیم تا به جوش بیاید. حالا کفی را با یک کفگیر جمع می کنیم و دور می ریزیم. حالا درب قابلمه را می بندیم.

اکنون جعفری و آویشن را اضافه می کنیم. در این مرحله باید سوپ را پوره کنیم، اول تکه های گوشت را از قابلمه خارج می کنیم و بعد ابن کار را با مخلوط کن یا گوشت کوب برقی انجام می دهیم و بعد دوباره روی حرارت می گذاریم تا به غلظت مناسب برسد. حالا گوشت را به سوپ می افزاییم و نمک و فلفل سوپ را اندازه می کنیم در ظرف زیبایی می ریزیم و با جعفری، نان و یا گوشت ریش شده تزیین می کنیم. نوش جان.

مواد لازم سوپ لپه با آب مرغ:

روغن زیتون فرابکر: ۲ قاشق سوپ خوری

پیاز متوسط (نگینی خرد کنید): ۱ عدد

هویج (اسلایس کنید): ۲ عدد

آب مرغ: ۴ پیمانه

لپه (بپزید): ۱ پیمانه

نمک: ۱/۲ قاشق چای خوری

پاپریکا (پودر فلفل دلمه ای): ۱ قاشق چوری

عصاره سبزیجات: ۱ قاشق سوپ خوری

طرز تهیه:

پیاز نگینی خردشده را در روغن زیتون حرارت متوسط تفت دهید تا طلایی رنگ شود. هویجی که اسلایس کرده اید را اضافه کنید و حرارت را کم کنید و در ظرف را بگذارید تا حدود ۲ دقیقه بپزد. آب مرغ را اضافه کنید و اجازه دهید به جوش آید. سپس لپه پخته، نمک، پاپریکا و عصاره سبزیجات را اضافه کنید. حرارت را کم کنید تا مواد حدود ۴۵ الی ۵۰ دقیقه روی حرارت ملایم بپزند و سوپ جا بیفتد.

مواد لازم سوپ لپه با جو:

لپه: ۱/۲ پیمانه

بلغور جو: ۱ پیماه

هویج: ۱ عدد

ساقه کرفس (خرد کنید): ۱ پیمانه

زردچوبه: به مقدار لازم

زنجبیل: به مقدار لازم

نمک و فلفل: به مقدار لازم

طرز تهیه:

زمانی که قصد درست کردن سوپ لپه را دارید باید از سه ساعت قبل لپه و بلغور جو را جداگانه در آب گرم بخیسانید. این کار باعث می شود که این مواد زودتر بپزند، ضمنا نفخ لپه نیز از بین می رود. ابتدا لپه را داخل یک ظرف بریزید و کمی زردچوبه به آن اضافه کنید. سپس مقداری آب داخل آن بریزید و زمان دهید تا بپزد. در همین زمان داخل یک قابلمه دیگر بلغور جو را با کمی زرچوبه جداگانه بپزید. مدتی که از پخت بلغور جو گذشت، هویجی که رنده کرده اید و ساقه های کرفسی که نگینی خرد کرده اید را به آن اضافه کنید.

وقتی لپه کاملا پخت، آن را به سایر مواد سوپ اضافه کنید. در نهایت نمک، فلفل و زنجبیل را نیز اضافه کرده و اجازه دهید تا سوپ شما با حرارت کم جا بیافتد. تا ۲ ساعت منتظر بمانید.

طرز تهیه کتلت شیرازی

نکات طلایی طرز تهیه سوپ لپه:
  • اگر دوست داشته باشید می توانید یک عدد گوجه فرنگی رنده شده و یا یک قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی به سوپ اضافه کنید.
  • برای چاشنی غذا می توانید در آخر پخت مقداری آبلیمو داخل آن بریزید.
  • برای تزیین سوپ لپه می توانید از مقداری جعفری (خرد کنید) استفاده کنید.
  • بعضی افراد دوست دارند که داخل سوپ حتما از گوشت استفاده شود. اصلا نگران نباشید چون این سوپ را نیز می توانید با گوشت قرمز و یا مرغ درست کنید. اگر بخواهید از گوشت استفاده کنید آن را جداگانه با یک عدد پیاز و نمک بپزید و سپس آن را ریش ریش کنید و به سوپ لپه اضافه کنید. چون گوشت مرغ زودتر از گوشت قرمز می پزد و می توانید آن را به همراه لپه بپزید.
  • می توانید به جای لپه از عدس قرمز استفاده کنید. عدس قرمز به جز خاصیت عالی می تواند باعث خوش رنگ شدن سوپ شما شود.
  • هنگام تهیه سوپ های حاوی نودل، نودل را به صورت جداگانه نپزید و اجازه دهید با سایر مواد نرم شود و طعم و مزه مواد را بگیرد. نودل هایی که جداگانه پخته می شوند، طعم و مزه ندارند و هنگام اضافه شدن از هم جدا می شوند.
۵/۵ (۴ نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا