طرز تهیه شارلوت توت فرنگی

0

طرز تهیه شارلوت توت فرنگی

شارلوت توت فرنگی دسری خوشمزه و خوش طعم و محبوب می باشد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه شارلوت توت فرنگی آشنا شوید.

طرز تهیه شارلوت توت فرنگی

مواد لازم شارلوت توت فرنگی:

شیر: ۱/۵ پیمانه

کیک اسفنجی: ۱ عدد

مارمالاد: به میزان لازم

تخم مرغ: ۶ عدد

خامه صبحانه: ۲۰۰ گرم

بیشتر بخوانید

طرز تهیه حلوای گاجار

طرز تهیه حلوای اوماج

طرز تهیه حلوای ارده

طرز تهیه اسپرینگ رول حلوا

پودر ژلاتین: ۳ قاشق سوپ خوری

شکر: ۱/۵ پیمانه

آب: ۱ پیمانه

وانیل (یارنده پوست پرتقال): ۱/۸ قاشق چای خوری

پنیر خامه ای: ۱ بسته

طرز تهیه شارلوت توت فرنگی:

ابتدا رولت را بعد از پختن داغ داغ بکمک پارچه و یا حوله رول کرده بمدت ۲ ساعت داخل یخچال قرار می دهیم تا خنک شود .بعد از درآوردن از یخچال رولت را باز کرده مارمالاد زده و دوباره بدون حوله رول کرده بمدت ۲ ساعت داخل یخچال قرار داده تا مارمالاد به خورد رولت برود. بعد از یخچال بیرون آوره برش می زنیم. داخل کاسه پیرکسی سلفون پوشانده رولت های برش زده شده را داخل کاسه چیده و قسمت های خالی را با رولت پر می کنیم تا سوراخی نداشته باشد. تخم مرغها را همراه با شکر و وانیل زده تا حجم آن دو برابر شود .ژلاتین را داخل آب سرد به روش بن ماری حل کرده، کنار گذاشته تا سرد شود و شیر را به مخلوط تخم مرغها اضافه کرده مخلوط می کنیم.

خامه صبحانه را با چنگال زده تا باز شود و بعد به شیر و تخم مرغ اضافه می کنیم. در آخر ژلاتین سرد شده را به مخلوط بالا ( شیر، تخم مرغ و پنیر ) اضافه کرده داخل یخچال قرار داه و یا کنار گذاشته تا کمی نیم بند شود. کرم را بعد از نیم بند شدن آرام آرام داخل کاسه ای که رولت ها را چیده ایم ریخته داخل یخچال قرار می دهیم تا کاملا” خودش را ببندد. شارلوت را بعد از بیرون آوردن از یخچال تزئین کرده سرو کنیم. نوش جان.

نکات طلایی:
  • شارلوت سلطنتی را می توانیم حداقل ۲ ساعت و حداکثر ۲ یا ۳ روز قبل آماده کنیم.
  • هر چقدر رول هایمان کوچکتر باشد به همان اندازه شارلوتمان زیباتر دیده خواهد شد.
  • در صورت دلخواه می توانیم از خامه شیرین شده نیز ( بمقدار ۱ پیمانه ) استفاده کنیم. در اینصورت زرده و سفیده تخم مرغ را جدا کرده، سفیده تخم مرغ را زده تا پف کند، شکر و وانیل را ( به همان میزان گفته شده ) نیز به زرده تخم مرغ اضافه کرده و با همزن برقی زده تا سفید و کشدار شود. ژلاتین را داغ داغ به زرده تخم مرغ اضافه کرده مخلوط می کنیم. خامه را جداگانه فرم داده با سفیده تخم مرغ بکمک لیسک بحالت دورانی مخلوط کرده، به مواد بالا ( بعد از خنک شدن ) اضافه می کنیم. در صورت دلخواه می توانیم داخل کرم آناناس خرد شده، توت فرنگی اسلایسی، گردو و یا موز خرد شده و یا رنده شده نیز اضافه کنیم ( شارلوت آناناس، شارلوت توت فرنگی و شارلوت موز ). اگر بخواهیم خامه کاکائویی باشد در صورت دلخواه می توانیم کاکائو ( به میزان دلخواه ) را الک کرده و با لیسک بحالت دورانی مخلوط کنیم. در صورت دلخواه می توانیم دور تا دور شارلوت را با خامه فرم گرفته و میوه ( به دلخواه ) تزیین کنیم. برای شارلوت سلطنتی از مارمالادهای مختلفی می توان استفاده کرد از جمله مارمالاد هویج قیصی، توت فرنگی، هویج، زردآلو و … انتخاب مارمالاد نسبت به ذایقه است . 

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.