طرز تهیه شربت بار

0

طرز تهیه شربت بار

شربت بار از پر کاربردترین رکن های شیرینی پزی است که در همه جا می توانید استفاده کنید. شربت بار استفاده های مختلفی دارد از جمله: مرطوب کردن کیک اسفنجی، تهیه زولبیا، بامیه، گوش فیل، گز و آبنبات و … که برای هر کدام از این موارد، شربت بار غلظت های متفاوتی دارد. در تهیه شربت بار دو رکن اساسی وجود دارد گلوکز و جوهر لیمو، سعی کنید اصلا از آبلیمو بجای جوهر لیمو استفاده نکنید زیرا کیفیت لازم را به شما نمی دهد. جوهر لیمو و گلوکز را می توانید از لوازم قنادی های تهیه کنید. گلوکز باعث ایجاد شفافیت در شربت بار می شود و جوهر لیمو از شکرک زدن آن جلوگیری می کند. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه شربت بار آشنا شوید.

طرز تهیه شربت بار

مواد لازم:

شکر: ۲ لیوان

آب: ۱ لیوان

جوهر لیمو: ۱/۴ قاشق چای خوری

گلاب: ۲ قاشق غذا خوری

گلوکز: ۲ قاشق غذا خوری

زعفران: به مقدار لازم

طرز تهیه:

بیشتر بخوانید

طرز تهیه کنسرو لیمو (Preserved lemon)

طرز تهیه حلوا کاسه شیرازی به دو روش

طرز تهیه حلوا زرد شیرازی

طرز تهیه مرغ نمکی چینی

مرحله اول:

آب را داخل یک قابلمه با سایز متناسب ریخته و جوهر لیمو را داخلش بریزید و هم بزنید تا جوهر لیمو حل شود سپس قابلمه را روی حرارت گذاشته و شعله را کم می کنید تا آب به جوش بیاد.

مرحله دوم:

وقتی آب به قل خوردن آمد شکر را یکباره به آب اضافه کنید و اصلا هم نزنید اجازه دهید شکر خودش درون آب حل شود و به هبچ عنوان قاشق داخل آن نزنید.

مرحله سوم:

وقتی دانه های شکر حل شد گلاب و گلوکز و زعفران را به شکر اضافه کرده سپس با قاشق چوبی خیلی آهسته طوری که به دیواره قابلمه برخورد نکند کمی هم بزنید تا اگر شکر باقی مانده با بقیه مواد حل و یکدست شود. بگذارید با حرارت خیلی کم بجوشد و قوام بیاید.

مرحله آخر:

در حین کار یک قلمو کنار دستتون باشد و خیس کنید و مدام دور قابلمه را با آن تمیز کنید وگرنه شربت شکرک می زند. مرحله قوام آمدن شربت ممکن است ۳۰ الی ۴۰ دقیقه طول بکشد برای اینکه مطمئن شوید شربت شما به قوام رسیده چند قطره شربت را داخل یک ظرف ریخته و صبر کنید تا خنک شود شربت قوام آمده به سختی حرکت می کند و یا می توانید مقداری از شربت را بین دو انگشت بریزید و باید حالت چسبناک داشته باشد وقتی این مرحله را مشاهده کردید شربت بار ما حاضر است می توانید آن را استفاده کنید.

اگر شربت بار را برای زولبیا استفاده می کنید یکی از مهم ترین نکته آن گلوکز شربت بار است زیرا باعث تردی و شفافیت آنها می شود. از جمله: مرطوب کردن کیک اسفنجی، تهیه زولبیا، بامیه، گوش فیل، گز و آبنبات و … که برای هر کدام از این موارد، شربت بار غلظت های متفاوتی دارد.

نکات طلایی طرز تهیه شربت بار:

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.