طرز تهیه شکلات تخته ای

0 25

طرز تهیه شکلات تخته ای

شکلات تخته ای بسیار خوشمزه و لذیذ می باشد و بین مردم از محبوبیت خاصی برخوردار است. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه شکلات تخته ای آشنا شوید.

طرز تهیه شکلات تخته ای

مواد لازم:

کاکائو: ۲ پیمانه

آب: ۱ پیمانه

بیشتر بخوانید

طرز تهیه کیک رنگین کمان

طرز تهیه کراکت سیب زمینی

طرز تهیه لازانیا بدون فر

طرز تهیه پنه آل پولو

کره: ۲/۳ پیمانه

شکر: ۱/۲ پیمانه

شیر: ۲/۳ پیمانه

پودر قند: ۱/۴ پیمانه

طرز تهیه:

برای تهیه شکلات تخته ای ابتدا درون قابلمه بزرگی مقداری آب ریخته و بعد از اینکه جوش آمد حرارت را ملایم کنید. کره را از قبل در دمای اتاق قرار دهید تا نرم شود. کره نرم شده را با پودر کاکائو درون ظرفی کوچکتر از قابلمه آب مخلوط نمایید و روی بخار آب قرار دهید تا به روش بن ماری کاملا با هم ترکیب شوند و مخلوط یکدست ایجاد شود. در صورتی که کاکائو به صورت گلوله درآمد می توانید با استفاده از گوشت کوب برقی آن را یکدست نمایید. در این مرحله یک لیوان آب گرم را به مخلوط اضافه نموده و کمی حرارات را زیاد کنید تا کاملا حل شود. فقط توجه داشته باشید که کاکائو به هیچ وجه نباید بجوشد. در این مرحله شکر و پودر قند را مخلوط نموده و بعد از اینکه مایه کاکائو را به ظرف دیگری منتقل نمودید به آن اضافه نمایید.

سپس شیر ولرم را به آرامی به مخلوط اضافه نموده و هم می زنیم. در این مرحله می توایند مخلوط را با همزن بزنید تا یکدست شود. سپس قالب مورد نظر را چرب نموده و مایه شکلات را درون آن ریخته و به مدت یک شبانه روز درون فریزر قرار دهید تا کاملا خودش را بگیرد و بعد از قالب جدا نموده و نوش جان فرمایید. امیدوارم از خوردن شکلات تخته ای لذت کافی را در کنار خانواده برده باشید و مجددا این شکلات خوشمزه را با دستور تهیه ما آماده کنید. نوش جان.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.